Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Williams spolupracuje s nemocnicí na zefektivnění resuscitace novorozenců.
Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Zastávka v boxech není jen výměna čtyř kol. Je to téměř koncert… celý skoro dvacetičlenný tým musí pracovat v harmonii a efektivně. Každý zbytečný pohyb, každá promarněná tisícina sekundy se počítá. Týmy dnes dokáží vyměnit pneumatiky za 2 sekundy.

Ve všech prvních čtyřech závodech měl nejrychlejší zastávku tým Williams. Jeho tajemství sice bude ležet primárně v oblasti techniky – matice, náboj kola, ale tým zapracoval díky odborníkům také na týmové práci, kondici a vylepšení postupů vůbec.

O své zkušenosti se nyní podílí s nemocnicí University Hospital of Wales v Cardiffu. Ne, že by snad v nemocnici také měnili kola. Zkušenosti z pit stopů chtějí využít při resuscitaci novorozenců. Obě činnosti mají některé společné prvky – musí spolupracovat větší množství lidí, v omezeném prostoru, pod tlakem, bez chyb a hlavně rychle.

Nemocniční tým navštívil 4. května továrnu Williamsu v Oxfordshire, kde na vlastní oči viděl nácvik zastávek.

V nemocnici už pracují na mnoha zlepšeních – například na zjednodušení vozíku s potřebným vybavením tak, aby byl přepraven co nejrychleji, na standardizaci podlahy nebo třeba na verbální a především neverbální komunikaci. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ve hře je ještě 425 bodů, uvědomuje si Rosberg

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10