Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Williams spolupracuje s nemocnicí na zefektivnění resuscitace novorozenců.
Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Zastávka v boxech není jen výměna čtyř kol. Je to téměř koncert… celý skoro dvacetičlenný tým musí pracovat v harmonii a efektivně. Každý zbytečný pohyb, každá promarněná tisícina sekundy se počítá. Týmy dnes dokáží vyměnit pneumatiky za 2 sekundy.

Ve všech prvních čtyřech závodech měl nejrychlejší zastávku tým Williams. Jeho tajemství sice bude ležet primárně v oblasti techniky – matice, náboj kola, ale tým zapracoval díky odborníkům také na týmové práci, kondici a vylepšení postupů vůbec.

O své zkušenosti se nyní podílí s nemocnicí University Hospital of Wales v Cardiffu. Ne, že by snad v nemocnici také měnili kola. Zkušenosti z pit stopů chtějí využít při resuscitaci novorozenců. Obě činnosti mají některé společné prvky – musí spolupracovat větší množství lidí, v omezeném prostoru, pod tlakem, bez chyb a hlavně rychle.

Nemocniční tým navštívil 4. května továrnu Williamsu v Oxfordshire, kde na vlastní oči viděl nácvik zastávek.

V nemocnici už pracují na mnoha zlepšeních – například na zjednodušení vozíku s potřebným vybavením tak, aby byl přepraven co nejrychleji, na standardizaci podlahy nebo třeba na verbální a především neverbální komunikaci. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ve hře je ještě 425 bodů, uvědomuje si Rosberg

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10