Zastavení vývoje pomohlo Mercedesu zrychlit, míní Brawn

Zdánlivě lepší forma stáje Mercedes je podle všeho důsledkem většího množství času na zdokonalení práce s již dříve nasazenými vylepšeními.
Zastavení vývoje pomohlo Mercedesu zrychlit, míní Brawn

Jelikož bylo nedlouho po startu sezony jasné, že stříbrné šípy svůj comeback v sezoně 2010 vítězně neoslaví, bylo rozhodnuto o soustředění se na příští rok. Přesto se v druhé polovině sezony Mercedes zmátořil a počínaje závodem ve Spa měli pokaždé alespoň jeden vůz mezi šesticí nejrychlejších.

"Vůz jako takový je již několik závodů stejný. Začali jsme si rozumět s f-průduchem, který teď pracuje velmi dobře. Není na něm nic nového, chlapcům se ale podařilo maximalizovat jeho potenciál. Časem se lépe seznámíte s tím, co už máte k dispozici. Jezdci již také vědí, co mají dělat, aby se vůz choval podle jejich představ. A v neposlední řadě se nám podařilo zlepšit již dříve narychlo nasazené součástky, které ovšem ze začátku nefungovaly tak, jak by měly, což je i případ f-průduchu," prozradil Ross Brawn.

Stáj Mercedes s největší pravděpodobností v Poháru konstruktérů obsadí čtvrtou pozici za týmy Red Bull, McLaren a Ferrari. Na pátý Renault má dva závody před koncem poměrně komfortní náskok 45 bodů.

Další článek: Sutil chce být na konci sezony před Schumacherem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.