Zastávek v boxech je málo, říká Pirelli a připravuje změny

Počet pit stopů v letošní sezóně klesl pod požadovanou úroveň, proto Pirelli změní své pneumatiky tak, aby příští rok museli jezdci ke svým mechanikům častěji.
Zastávek v boxech je málo, říká Pirelli a připravuje změny

Dlouhodobým cílem Pirelli, který vychází z požadavků vedení formule 1, jsou dvě zastávky v boxech na jezdce a závod. Ale poslední dobou se ho nedaří naplnit vždy.

"Ve srovnání s loňským rokem týmy letos hodně pracují na optimalizaci používání pneumatik, takže najednou máme moc málo zastávek v boxech," uznal sportovní šéf Pirelli Paul Hembery v rozhovoru pro Eurosport. "Byli jsme zvyklí mít během závodů dvě až tři výměny pneumatik, letos je to jedna až dvě."

"Takže asi uděláme změny, abychom navýšili počet zastávek v průměru o jednu za závod. Proto pracujeme na struktuře pneumatik a směsích. Dělali jsme to minulý týden v Barceloně (v testech). Tento týden budeme testovat na mokru, pojedeme na okruh Paula Ricarda (v Le Castellet). Musíme pracovat také na mokrých pneumatikách, abychom je upravili. Vývoj je tedy neustálý."

Změny italský výrobce připravuje na sezónu 2013. Ta by teoreticky mohla být jeho poslední ve formuli 1, i když to málokdo očekává.

"Potřebujeme vědět, jestli v tomto sportu budeme pokračovat, naše smlouva končí příští rok na konci sezóny," připomněl Hembery. "V roce 2014 budou velké změny na vozech, a to bude mít velké dopady na pneumatiky. Budeme si tedy muset rozmyslet, jestli budeme pokračovat, a co to změní z pohledu pneumatik. Ve formuli 1 nemůžete ve svém úsilí nikdy polevit."

Další článek: Závod v Singapuru přinesl Williamsu velkou frustraci, ale i sebedůvěru