Zasloužím si závodní sedačku na příští rok, říká Bianchi

Student jezdecké akademie Ferrari Jules Bianchi je přesvědčený, že už má dostatek zkušeností, aby se příští rok postavil na startovní rošt.
Zasloužím si závodní sedačku na příští rok, říká Bianchi

Ferrari letos poslalo Bianchiho na praxi do Force Indie, kde dostává příležitost ve volných trénincích. "V této roli a při jezdění v prvním volném tréninku jsem se naučil hodně," hodnotil Francouz.

"I když jsem předtím jezdil v testech mladých talentů v Abú Zabí a také v Jerezu, není to stejné jako jezdit během závodního víkendu, protože jste pod mnohem větším tlakem. Cítím, že jsem díky těmto zkušenostem hodně vyspěl a teď jsem připravený být závodním jezdcem ve formuli 1."

Největší naději na promoci má Bianchi u Force Indie, ale v boji o závodní sedačku čelí mnoha konkurentům. Věří, že by mohl zvítězit.

"Doufám, že pro příští rok najdu oficiální sedačku, určitě je to můj sen. Myslím, že jsem měl dobrou sezónu ve Světové sérii, a také jsem odvedl dobrou práci u Force Indie, takže se cítím připravený a myslím si, že si zasloužím sedačku ve formuli 1."

Bianchi, který letos skončil ve Světové sérii druhý, by nakonec samozřejmě rád závodil tam, kde studuje. "Mým snem je jednoho závodit pro Ferrari!" dodal.

Diskuze (31) Další článek: Rio de Janeiro chce "ukrást" Grand Prix Sao Paulu