Zasloužím si sedačku v příští sezóně, říká Chilton

Britský závodník Max Chilton si je jistý, že letos podává natolik dobré výkony, aby dostal příležitost ve formuli 1 i v příštím roce.
Zasloužím si sedačku v příští sezóně, říká Chilton

Chilton letos debutoval u týmu Marussia, a i když zpočátku nestačil na o trochu zkušenějšího kolegu Bianchiho, v druhé polovině sezóně je mu vyrovnanějším soupeřem.

"Myslím, že nejen týmu, ale všem ukazuji, že si zasloužím sedačku v příštím roce," uvedl pro Sky Sports. "Všichni jsou posuzováni, takže se musíte osvědčit, což je v současnosti pro nováčky těžké, protože se tak málo testuje, takže vám část sezóny trvá, než naberete rychlost."

Britský mladík ale nechce tvrdit, že by byl dokonalý. "Připouštím, že se mi chvílemi nedařilo, jako v Silverstonu a v Německu, ale celkově to bylo dobré a hlavně od srpnové přestávky jsem o moc víc udělat nemohl."

"Se svými výkony jsem opravdu spokojený, tým také a jsem u něj spokojený, takže to jde opravdu dobře."

A co konkrétně by mělo přesvědčit Marussii, aby s ním prodloužila smlouvu stejně jako s Bianchim?

"Dokázal jsem, že mám rychlost a konzistenci, protože jsem teď jediný jezdec, který dokončil všechny závody," vysvětloval. "Ve formuli 1 jde stejně jako v každém jiném sportu o celek."

"Někdy to není o čisté rychlosti, musíte dokázat, že umíte v závodech dovézt auto domů. Pokud se neudržíte v závodě, nemůžete ho vyhrát. Posledních pět závodů bylo opravdu povzbuzujících a to, co jsem udělal v japonské kvalifikaci, bylo krokem správným směrem."

Pro pokračování potřebuje Chilton sponzory. Má jich asi 30, kterým bude náležet část jeho budoucích příjmů, pokud uspěje, takže jednání nejsou jednoduchá.

Další článek: Lauda vidí jen padesátiprocentní šanci na setrvání Brawna u Mercedesu

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10