Zasloužím si sedačku v příští sezóně, říká Chilton

Britský závodník Max Chilton si je jistý, že letos podává natolik dobré výkony, aby dostal příležitost ve formuli 1 i v příštím roce.
Zasloužím si sedačku v příští sezóně, říká Chilton

Chilton letos debutoval u týmu Marussia, a i když zpočátku nestačil na o trochu zkušenějšího kolegu Bianchiho, v druhé polovině sezóně je mu vyrovnanějším soupeřem.

"Myslím, že nejen týmu, ale všem ukazuji, že si zasloužím sedačku v příštím roce," uvedl pro Sky Sports. "Všichni jsou posuzováni, takže se musíte osvědčit, což je v současnosti pro nováčky těžké, protože se tak málo testuje, takže vám část sezóny trvá, než naberete rychlost."

Britský mladík ale nechce tvrdit, že by byl dokonalý. "Připouštím, že se mi chvílemi nedařilo, jako v Silverstonu a v Německu, ale celkově to bylo dobré a hlavně od srpnové přestávky jsem o moc víc udělat nemohl."

"Se svými výkony jsem opravdu spokojený, tým také a jsem u něj spokojený, takže to jde opravdu dobře."

A co konkrétně by mělo přesvědčit Marussii, aby s ním prodloužila smlouvu stejně jako s Bianchim?

"Dokázal jsem, že mám rychlost a konzistenci, protože jsem teď jediný jezdec, který dokončil všechny závody," vysvětloval. "Ve formuli 1 jde stejně jako v každém jiném sportu o celek."

"Někdy to není o čisté rychlosti, musíte dokázat, že umíte v závodech dovézt auto domů. Pokud se neudržíte v závodě, nemůžete ho vyhrát. Posledních pět závodů bylo opravdu povzbuzujících a to, co jsem udělal v japonské kvalifikaci, bylo krokem správným směrem."

Pro pokračování potřebuje Chilton sponzory. Má jich asi 30, kterým bude náležet část jeho budoucích příjmů, pokud uspěje, takže jednání nejsou jednoduchá.

Další článek: Lauda vidí jen padesátiprocentní šanci na setrvání Brawna u Mercedesu

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10