Zasloužil si to, říká Jos Verstappen o synově úspěchu

Max Verstappen si podle Jose Verstappena vítězství zasloužil, protože neudělal chybu a odvedl i dobrou práci s pneumatikami.

Jos Verstappen získal ve své první sezóně u Benettonu dvakrát stupně vítězů, ale během své poměrně dlouhé kariéry (1994-2003) čítající 106 závodů na nejvyšší stupínek nedosáhl.

Jeho synovi se to povedlo už při prvním závodě za top tým. „V posledních dvou týdnech se toho stalo hodně, ale to nejdůležitější je, že se s tím vším Max dokázal vypořádat,“ uvedl Jos Verstappen pro Autosport.

Podle Jose Verstappena je jeho syn velmi flexibilní. „Je v pohodě, ví, co má dělat, ale je to jeho život. Závodí celý život, takže je to pro něj normální. Ale vyhrát závod formule 1, to bude vždy velmi zvláštní a zejména to, jak ho vyhrál. Měl to pod kontrolu, neudělal chyby. Zasloužil si to.“

Klepněte pro větší obrázek

„Přijít do nového týmu a mít takový úspěch, je to neuvěřitelné.“ Podle Jose Verstappena samozřejmě ve Španělsku nic takového neočekávali. „Ale věděli jsme, že bude mít větší šanci na vítězství. Red Bull je top tým a ví, jak vyhrávat závody.“

Verstappen vyhrál i díky strategii, kdy jel na dvě zastávky. „Když absolvoval druhou zastávku, nebylo zřejmé, jak dlouho pneumatiky vydrží, ale odvedl dobrou práci a pošetřil je. Věděl, že potřebuje udržet malý náskok, aby nebyl předjet, že potřebuje mít dobrý výjezd z poslední zatáčky. A právě to udělal.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Clive Mason

Další článek: Honda bude dodávat příští rok jen McLarenu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen