Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci

Charles Leclerc zpytuje svědomí za chybu v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu vozů formule 1, když se svým ferrari narazil do zdi a připravil se o možnost bojovat o pole position.

Po trénincích patřil Leclerc v ulicích Baku k favoritům na zisk pole position. Jeho šance však vzaly za své ve druhé části kvalifikace, když Monačan probrzdil v nájezdu do úzké osmé zatáčky a narazil se svým vozem do bariéry.

Leclercovo ferrari mělo po nehodě velmi poškozenou přední část. V následném rozhovoru pro Sky F1 Leclerc své chyby velice litoval.

„To, co se dnes stalo, jsem si zasloužil. Jsem velmi, velmi smutný z toho, co se stalo. Ale zasloužil jsem si to. Jak jsem už řekl do vysílačky, byl jsem hlupák,“ sype si popel na hlavu Leclerc.

„Uklidnil jsem se, stále si však myslím, že to bylo hloupé. Na tom se nic nezmění. Budu se snažit z toho poučit, vrátím se silnější a snad zítra budu mít dobrý závod. Nechci říkat nic hloupého, ale myslím, že při pohledu na první, druhý, třetí trénink a Q1 dnes byla pole position reálná a já všechen ten potenciál zahodil. Jsem proto velmi zklamaný a poučím se z toho.“

Leclerc také přiznal, že zablokování kol bylo způsobeno jeho snahou zabrzdit na střední směsí pneumatik, kterou měl v době nehody na svém voze, stejnou silou, jako předtím na měkké sadě pneumatik.

„Brzdil jsem jako na měkké sadě, ale teď jsem byl na střední, takže jsem probrzdil. Nechci, aby došlo k nedorozumění, není tu žádný problém s pneumatikami, byla to jen moje chyba. Jsem velmi zklamaný.“

Ferrari se v průběhu víkendu prezentovalo dobrou rychlostí na rovinkách, a ačkoliv nyní převládá u Leclerca zklamání, věří, že zítra může v závodě dosáhnout dobrého výsledku.

„Rozhodně tu můžete předjíždět a zítra budu tlačit. Příští tři nebo čtyři hodiny na sebe ale budu naštvaný,“ dodává Monačan.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Osmý závod, osmý vítěz: Drama v Paříži nejlépe zvládl Frijns

19:21 | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
18:47 | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
14:10 | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.
8:56 | Formule 1 uspořádá během prvního závodního víkendu aukci, ve které budou různé věci a zážitky (jízda v sc, setkání s jezdci, šéfy týmů apod.). Výtěžek půjde na pomoc obětem australských požárů.