Zasloužil jsem si to, říká Leclerc k nehodě v kvalifikaci

Charles Leclerc zpytuje svědomí za chybu v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu vozů formule 1, když se svým ferrari narazil do zdi a připravil se o možnost bojovat o pole position.

Po trénincích patřil Leclerc v ulicích Baku k favoritům na zisk pole position. Jeho šance však vzaly za své ve druhé části kvalifikace, když Monačan probrzdil v nájezdu do úzké osmé zatáčky a narazil se svým vozem do bariéry.

Leclercovo ferrari mělo po nehodě velmi poškozenou přední část. V následném rozhovoru pro Sky F1 Leclerc své chyby velice litoval.

„To, co se dnes stalo, jsem si zasloužil. Jsem velmi, velmi smutný z toho, co se stalo. Ale zasloužil jsem si to. Jak jsem už řekl do vysílačky, byl jsem hlupák,“ sype si popel na hlavu Leclerc.

„Uklidnil jsem se, stále si však myslím, že to bylo hloupé. Na tom se nic nezmění. Budu se snažit z toho poučit, vrátím se silnější a snad zítra budu mít dobrý závod. Nechci říkat nic hloupého, ale myslím, že při pohledu na první, druhý, třetí trénink a Q1 dnes byla pole position reálná a já všechen ten potenciál zahodil. Jsem proto velmi zklamaný a poučím se z toho.“

Leclerc také přiznal, že zablokování kol bylo způsobeno jeho snahou zabrzdit na střední směsí pneumatik, kterou měl v době nehody na svém voze, stejnou silou, jako předtím na měkké sadě pneumatik.

„Brzdil jsem jako na měkké sadě, ale teď jsem byl na střední, takže jsem probrzdil. Nechci, aby došlo k nedorozumění, není tu žádný problém s pneumatikami, byla to jen moje chyba. Jsem velmi zklamaný.“

Ferrari se v průběhu víkendu prezentovalo dobrou rychlostí na rovinkách, a ačkoliv nyní převládá u Leclerca zklamání, věří, že zítra může v závodě dosáhnout dobrého výsledku.

„Rozhodně tu můžete předjíždět a zítra budu tlačit. Příští tři nebo čtyři hodiny na sebe ale budu naštvaný,“ dodává Monačan.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Osmý závod, osmý vítěz: Drama v Paříži nejlépe zvládl Frijns

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas