Zápisník komentátora: See you next year

Možná ale ne všichni...

Jsem hrozná "cíťa", když něco končí :) Strašně na mě doléhá ta atmosféra jen pár minut po dojetí do cíle. Možná ani ne tak ta atmosféra, jako ten obří rozdíl mezi chvílí před závodem a těsně po závodě.

Před závodem to všechno žije, přijíždějí hosté, na tribuny proudí tisíce diváků, jste nervózní nejen z přenosu ale i ze závodu samotného. Bác bác bác, dvě hodiny uběhnou jako voda, ze stupňů vítězů slezou vítězové a v boxové uličce už se balí.

Dalších pár minut a tribuny zejí prázdnotou. Nad okruhem se rozhostí ticho. V padoku to bzučí, ale to jen vysokou výkonností příprav na odjezd. Ta rychlost je až neuvěřitelná. Turnikety jsou pryč, do tiskového centra proudí vyjádření týmů. Někdy smutná, někdy veselá.

Dnes mají ale všechna jedno společné: loučení se sezonou. Na jazyk se mi dere klišé o tom, jak "strašně rychle to uteklo", ale budu upřímný: Velká cena Austrálie s kontroverzní aférou McLarenu mi přijde, jakoby se odehrála už strašně dávno.

V tiskovém centru i v padoku se lidé loučí a nejčastější větou je See you next year - uvidíme se příští rok. Takové školní prázdniny, akorát že jsou v zimě a trvají přes čtyři měsíce.

Někteří se již ale nepotkají. Týmy budou daleko štíhlejší a bůhví, jak to dopadne s BMW. Mediální zástupce týmu, chlap jak hora, obchází novináře a loučí se. [Stavila se tu také slečna z Red Bullu: Mark Webber pokutu za pálení gum po skončení závodu prý nedostal :) ]

Přijdou ale nové stáje, třeba že ne všechny. A tak to asi má být, něco jako přirozená obměna krve.

Lehce po půlnoci vašeho času mi letí letadlo. K ránu budu v Istanbulu a pak po poledni v Praze. Těším se na svou rodinu. Za poslední dvě sezony jí toho hodně dlužím...

A vám děkuji za přízeň, jak v televizi tak i za kolegy na F1sports. Za odměnu tady máte další příděl fotografií z Abú Zabí.

Další článek: BMW si na rozloučenou splnilo cíl

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.