Zápisník komentátora: před závodem

Loučení BMW pod otevřeným nebem.

Své strasti s pekelně dlouhými cestami na nocleh do Dubaje a zpátky jsem vyřešil po svém: nechal jsem se inspirovat kamarádem, který své spory s partnerkou řeší tak, že se jde vyspat do kanceláře. Tak jsem přespal v té své...

Pravda, trochu tvrdší lůžko, ale strádání bylo ráno odměněno úžasnou atmosférou. Celý program víkendu je trochu posunutý kvůli pozdějšímu startu závodu formule 1, a ačkoli je krátce před polednem místního času, panuje nad okruhem působivý klid občas narušený přistávajícím letadlem (naváděcí koridor je těsně nad okruhem a stále jsem nepochopil, jak to si s tím poradí televizní helikoptéra).

Dnešní snídaně tak byla jedním z mála momentů, kdy jsem se dokázal zastavit a vychutnat v poklidu atmosféru. To se stane málokdy, většinou se to kvůli množství práce a stresu nedá a služební cesta na závod formule 1 rozhodně není výletem.

Teplota se již stihla vyšplhat přes 30 °C a v poledne nás čeká závod závodních chevroletů a pak druhý závod GP2 s naším Josefem Králem. S ním se pak potkám po závodě, abychom vám dokázali zprostředkovat nějaké detailnější informace o Králově (zatím skvělé) premiéře.

Před chvílí jsem taky dokončil rozhovor s člověkem, který již dvacet let moderuje tiskové konference a sepisuje oficiální transcript tiskovky FIA. Materiál vyjde v jednom z nejbližších F1magů. Zajímavé povídání, ve kterém jsem se dozvěděl například to, že dnešní jezdci si neváží pozice, do které se dostali, ve srovnání se svými staršími kolegy.

Dnes ráno jsem také u své komentátorské kabinky potkal skupinku krásných slečen. Když na zdi spatřily název "TV NOVA", daly se do řeči. Jsou to Slovenky a na startu před závodem formule 1 budou držet vlajku šampionátu. Asi se sluší připomenout, že Slovenkso tady reprezentuje Štefan Rosina v šampionátu Porsche Supercup. Do cíle prvního závodu dojel na pátém místě, stejně jako Král v GP2.

Včera v noci se BMW loučilo s formulí 1 mejdanem pod otevřeným nebem. Potkal jsem tam kolegy z MF Dnes, Blesku, magazínu FORMULE a Automobil a také fotografa Jiřího Křenka. Na mejdanu se ukázaly osobnosti nejen z týmu BMW, ale i z dalších stájí, nejvíce byl zastoupen McLaren. Nejspíš to kluci vzali také jako příležitost oslavit Hamiltonovo pole position. Objevili se Michael Schumacher, Ross Brawn, Sebastian Vettel, Peter Sauber a mnozí další. Fotky samozřejmě budou... :)

Dovolil jsem si pár sklenek a tak při jedné z objednávek jsem klukům v tričku BMW popřál hodně štěstí a vyjádřil naději, že se potkáme i příští rok.

Držíme palce!

Další článek: GP Abú Zabí 2009 - neděle