Zandvoort to definitivně zabalil. Letos se na něm nepojede

Velká cena Nizozemska byla původně odložena. Místní ale říkali, že za zavřenými dveřmi nechtějí závodit, a tak se letos zřejmě nepojede. Nyní je to potvrzené.
Zandvoort to definitivně zabalil. Letos se na něm nepojede

Na návrat Zandvoortu do kalendáře F1 si musíme počkat. „Vypadá to, že náš závod bude odložen na rok 2021, doufejme, že bude existovat vakcína,“ řekl nedávno šéf závodu Jan Lammers pro Motorsport.com.

V Zandvoortu nechtěli jet za zavřenými dveřmi a okruh se neobjevoval v žádném z neoficiálních návrhů kalendáře, takže dnešní zpráva není bleskem z čistého nebe. Zandvoort potvrdil, že se na něj letos F1 nevrátí. 

První pohled na Zandvoort v hře F1 2020

První pohled na Zandvoort v hře F1 2020

„Vzhledem k celosvětovému šíření koronaviru (COVID-19) byla Grand Prix Nizozemska, jak bylo dříve oznámeno, odložena.“

„Organizátoři Grand Prix Nizozemska po konzultaci s Formula One Management museli dospět k závěru, že letos již není možné uspořádat závod s publikem.“

„Proto bylo rozhodnuto definitivně odložit závod na rok 2021. Spolu s FIA určí Formula One Management harmonogram pro rok 2021 a tím i nové datum Grand Prix Nizozemska. Datum bude stejně jako každý rok oznámeno FIA do konce roku 2020. Všechny vstupenky zůstávají platné pro nový závod.“

Foto: Red Bull Conent Pool

Další článek: Odjel mnoho skvělých závodů, není to jen jeho chyba, hájí Massa Sebastiana Vettela

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.