Zandvoort nebude pro návrat formule 1 asfaltovat únikové zóny

Okruh v Zandvoortu, na který se od příštího roku vrátí Velká cena Nizozemska vozů formule 1, se vyhne vyasfaltování únikových zón, které zůstanou i nadále štěrkové.
Zandvoort nebude pro návrat formule 1 asfaltovat únikové zóny

Okruh ležící na pobřeží Severního moře se již připravuje na návrat formule 1, která se příští rok vrátí poprvé od roku 1985. 4307 metrů dlouhá trať bude muset projít drobnými úpravami. Ty tentokrát nebude mít na starost německý architekt Hermann Tilke, který stojí za většinou moderních okruhů, ale italská společnost Dromo Circuit Design.

„Naším úkolem je upravit trať na požadovaný standard formule 1. Společně s Zandvoortem, FIA, FOM a jezdci jsme nyní plně zapojeni do tohoto procesu, abychom trať upravili co nejlépe,“ řekl šéf společnosti Dromo Jarno Zafelli.

„Některé změny budou viditelné, jiné ne. Je to o detailech. Hlavním cílem je zachovat okruh jako klasickou trať. Nezničím strukturu a dědictví Zandvoortu.“

I po úpravě zůstanou na okruhu v Zandvoortu hluboké štěrkové únikové zóny, které dostanou přednost před vyasfaltováním prostoru na vnějších stranách zatáček.

„Ponecháme štěrk. To byl jeden z požadavků všech zúčastněných stran. FOM o to požádala kvůli historii okruhu. Požádalo o to také vedení okruhu. My jsme více než šťastní, že máme štěrk místo asfaltu, pokud nemáme pocit, že je to potřebné.“

Zafelli také zdůraznil jedinečné vlastnosti štěrkových únikových zón na Zandvoortu, které směrem k bariérám stoupají. I to by mělo pomoci zabrzdit vůz formule 1 v případě, že se jezdec dostane mimo trať.

„Práce jsme začali v listopadu a plánujeme je dokončit do března. Je tu proto spousta času udělat to, co potřebujeme na trati i ve zbytku okruhu. Neděláme si starosti z výsledku, pouze z počasí,“ dodal Ital.

Foto: DTM

Další článek: Bottas ve Finsku prohnal rallye speciál Toyota Yaris WRC

Témata článku: ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února