Zamíří technický šéf Audi k Sauberu?

Fanoušci motorsportu asi vědí, že se v uplynulých dnech objevila nemá informace - Audi končí na konci tohoto roku ve WEC. Těžit z toho může Sauber.
Zamíří technický šéf Audi k Sauberu?

Volkswagen omezuje své aktivity v motorsportu. Končí ve WRC, takže Jost Capito hledal nástupce poněkud zbytečně a také ve vytrvalostních závodech. Ve WEC měl koncern dvě značky. Audi končí, zůstává jen Porsche.

Podle Auto Motor und Sport by na tom mohl vydělat Sauber. Ten od příchodu nového majitele začal podnikat rázné kroky. Obnovil vývoj, rozhodl se, že bude příští rok jezdit s letošním motorem Ferrari (uvidíme, zda to bylo šťastné rozhodnutí) a také začal personálně posilovat. K týmu přišli Pujolar z Toro Rosso nebo Nicholas Hennel z Renaultu. 

Bývalý Verstappenův inženýr přešel k Sauberu

Bývalý Verstappenův inženýr přešel k Sauberu

Není tajemstvím, že Sauber hledá technického šéfa. Zpět do F1 by mohl přivést technického šéfa Audi Jörga Zandera.

Zander pracuje v motorsportu přes 20 let a zkušeností má více než dost. Působil u týmu BAR, Williamsu, BMW Sauberu nebo u Hondy. Jeho dosud poslední štací v královně motorsportu mělo být HRT, ale jednání tehdy nedopadla dobře.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Gasly hledá inspiraci u Vandoorna, možná zamíří do Japonska

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.