Zamíří technický šéf Audi k Sauberu?

Fanoušci motorsportu asi vědí, že se v uplynulých dnech objevila nemá informace - Audi končí na konci tohoto roku ve WEC. Těžit z toho může Sauber.
Zamíří technický šéf Audi k Sauberu?

Volkswagen omezuje své aktivity v motorsportu. Končí ve WRC, takže Jost Capito hledal nástupce poněkud zbytečně a také ve vytrvalostních závodech. Ve WEC měl koncern dvě značky. Audi končí, zůstává jen Porsche.

Podle Auto Motor und Sport by na tom mohl vydělat Sauber. Ten od příchodu nového majitele začal podnikat rázné kroky. Obnovil vývoj, rozhodl se, že bude příští rok jezdit s letošním motorem Ferrari (uvidíme, zda to bylo šťastné rozhodnutí) a také začal personálně posilovat. K týmu přišli Pujolar z Toro Rosso nebo Nicholas Hennel z Renaultu. 

Bývalý Verstappenův inženýr přešel k Sauberu

Bývalý Verstappenův inženýr přešel k Sauberu

Není tajemstvím, že Sauber hledá technického šéfa. Zpět do F1 by mohl přivést technického šéfa Audi Jörga Zandera.

Zander pracuje v motorsportu přes 20 let a zkušeností má více než dost. Působil u týmu BAR, Williamsu, BMW Sauberu nebo u Hondy. Jeho dosud poslední štací v královně motorsportu mělo být HRT, ale jednání tehdy nedopadla dobře.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (6) Další článek: Gasly hledá inspiraci u Vandoorna, možná zamíří do Japonska
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen