Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Gerhard Berger není ve formuli 1 od roku 2008, kdy prodal akcie Toro Rosso. Nějakou dobu se ale spekuluje o jeho návratu.
Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Berger byl spojován nejdříve s McLarenem, kde měl vyřešit neshody mezi akcionáři a nahradit Rona Dennise. Nyní je zase dáván do souvislosti s Maranellem, kde by mohl pracovat jako poradce Mattiacciho. Berger sám tyto spekulace nechtěně podpořil, když odešel z FIA z funkce prezidenta pro juniorské soutěže.

„Chtěl jsem udělat Jeanu Todtovi laskavost pouze na jeden rok, ale nakonec se z toho staly tři,“ řekl Berger pro agenturu APA. „Dal jsem tomu dost času, teď chci rozšířit svůj vlastní byznys. A také jsem se stal znovu otcem.“

Podle Bergera tedy spekulace o jeho návratu do F1 nejsou pravdivé. „Nemluvil jsem s Ferrari ani s Mclarenem na toto téma.“

Na druhou stranu si Berger nechává zadní vrátka a svůj návrat předem nevylučuje. „Formule 1 znamená, že musíte žít jako kočovník po celý rok a trávit další víkendy a svátky v kanceláři. Můžete to dělat pouze tehdy, když jste ochoten tomu věnovat 120 procent svého času. Bylo by to pro mě určitě velmi těžké rozhodnutí, ale z principu byste nikdy neměli říkat nikdy,“ dodává Berger.

Klepněte pro větší obrázek
Brundle, Schumacher a Berger, Monako 1994 

Bývalý jezdec Ferrari a McLarenu se také vyjádřil k současné krizi. „CVC (většinový akcionář F1) určitě není v krizi, stále vydělává slušné peníze,“ míní Berger. „Myslím, že pokud by nakonec zůstali jen Mercedes, Ferrari a Red Bull, nebyl by to už zajímavý šampionát. Podle mého názoru dělají show všechny týmy.“ 

Další článek: Problémy Caterhamu překazily velký comeback

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10