Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Gerhard Berger není ve formuli 1 od roku 2008, kdy prodal akcie Toro Rosso. Nějakou dobu se ale spekuluje o jeho návratu.
Zamíří Gerhard Berger do Ferrari, McLarenu nebo nikam?

Berger byl spojován nejdříve s McLarenem, kde měl vyřešit neshody mezi akcionáři a nahradit Rona Dennise. Nyní je zase dáván do souvislosti s Maranellem, kde by mohl pracovat jako poradce Mattiacciho. Berger sám tyto spekulace nechtěně podpořil, když odešel z FIA z funkce prezidenta pro juniorské soutěže.

„Chtěl jsem udělat Jeanu Todtovi laskavost pouze na jeden rok, ale nakonec se z toho staly tři,“ řekl Berger pro agenturu APA. „Dal jsem tomu dost času, teď chci rozšířit svůj vlastní byznys. A také jsem se stal znovu otcem.“

Podle Bergera tedy spekulace o jeho návratu do F1 nejsou pravdivé. „Nemluvil jsem s Ferrari ani s Mclarenem na toto téma.“

Na druhou stranu si Berger nechává zadní vrátka a svůj návrat předem nevylučuje. „Formule 1 znamená, že musíte žít jako kočovník po celý rok a trávit další víkendy a svátky v kanceláři. Můžete to dělat pouze tehdy, když jste ochoten tomu věnovat 120 procent svého času. Bylo by to pro mě určitě velmi těžké rozhodnutí, ale z principu byste nikdy neměli říkat nikdy,“ dodává Berger.

Klepněte pro větší obrázek
Brundle, Schumacher a Berger, Monako 1994 

Bývalý jezdec Ferrari a McLarenu se také vyjádřil k současné krizi. „CVC (většinový akcionář F1) určitě není v krizi, stále vydělává slušné peníze,“ míní Berger. „Myslím, že pokud by nakonec zůstali jen Mercedes, Ferrari a Red Bull, nebyl by to už zajímavý šampionát. Podle mého názoru dělají show všechny týmy.“ 

Další článek: Problémy Caterhamu překazily velký comeback

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.