Zaměstnanci Red Bullu Racing si letos znovu přijdou na velké bonusy

Stejně jako loni hodlá Red Bull vyplatit svým lidem ve formuli 1 nemálo peněz za zisk mistrovských titulů. Dostanou je úplně všichni.
Zaměstnanci Red Bullu Racing si letos znovu přijdou na velké bonusy

Red Bullu Racing se podařilo obhájit oba mistrovské tituly, takže bude znovu štědrý. "Rozdíl v odměnách mezi prvním a druhým místem v šampionátu, tyto peníze od FOM (Formula One Management) všechny vyplatíme na bonusech všem zaměstnancům týmu," prozradil v rozhovoru pro Autosport poradce Red Bullu Helmut Marko. "Stejně jako loni si na svůj podíl přijdou všichni, včetně recepční a uklízeček."

Kolik přesně týmy dostávají za umístění v poháru konstruktérů, není veřejné, ale podle odhadů dostane Red Bull více než 90 miliónů dolarů. Rozdíl mezi prvním a druhým místem je zhruba 10 miliónů dolarů, což je tedy částka, kterou tým přerozdělí mezi své zaměstnance.

Red Bull se tak snaží udržet si své důležité pracovníky, i když všechny klíčové lidi má pojištěné smlouvami do konce roku 2014, včetně Adriana Neweyho a Sebastiana Vettela. Red Bull ale ví, že smlouvy a peníze nemusejí stačit, zejména u jezdců.

"Aby u nás Vettel zůstal, je nutné, abychom mu dávali vítězné auto," uznal Marko. "Nemůžeme mu nabídnout slavnou závodní historii. Sebastian bude jezdit tam, kde bude mít nejlepší možnosti, největší pravděpodobnost výhry. Nicméně vás můžu ujistit, že my budeme velmi silní. Kdo kromě Ferrari má podepsanou smlouvu na motory pro rok 2014 a další?"

Takovou smlouvu má jistě také Mercedes, jelikož si pohonné jednotky sám vyrábí. Red Bull ale letos zintenzivnil spolupráci s Renaultem a na novém šestiválci budou jeho specialisté spolupracovat s francouzskými motoráři. Red Bull je teď hlavním týmem Renaultu, ale oficiální oznámení této skutečnosti se všemi detaily má přijít až po skončení sezóny, až vyprší současná smlouva mezi automobilkou a týmem Renault.

Diskuze (40) Další článek: Týmy stále nevyřešily, kdo by měl kontrolovat Dohodou o omezení zdrojů
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00