Zaměstnanci Kingfisheru chtějí protestovat proti Mallyovi během GP Indie

Navzdory staženému zatykači na majitele Force Indie Vidžaje Mallyu nečeká indickou stáj příjemný domácí závod, zřejmě vyplavou na povrch problémy Kingfisheru.
Zaměstnanci Kingfisheru chtějí protestovat proti Mallyovi během GP Indie

Vidžaj Mallya vlastní kromě týmu Force India také leteckou společnost Kingfisher, která má velké finanční problémy. Kvůli nekrytým šekům aerolinek byl dokonce na Mallyu vydán zatykač, který byl poté žalobcem stažen.

Jenomže tím se problémy Kinfisheru nevyřešily. V sobotu mu indický národní regulátor zakázal létat a zaměstnanci společnosti již sedm měsíců nedostali plat. A ti se rozhodli dát své rozhořčení veřejně najevo během závodního víkendu formule 1 na okruhu Buddh.

"Naplánovali jsme dharnu (nenásilná blokáda) na chvíli, kdy na Grand Prix přijede pan Vidžaj Mallya," uvedl jeden z inženýrů aerolinek pro Hindustan Times. "Protest na sportovním klání zviditelní naše problémy pro celý svět."

Protest by ještě mohla zvrátit jednání, která budou probíhat mezi zaměstnanci a vedením společnosti tento týden. Doposud se ale nevyvíjela dobře.

"Ano, sejdeme se s vedením společnosti," potvrdil jeden z pilotů. "Management trvá na tom, abychom se vzdali svých mezd za sedm měsíců a vrátili se do práce s tím, že nám společnost zaplatí v budoucnu. To je nepřijatelné."

Diskuze (31) Další článek: Robin Frijns si chce díky testům se Sauberem pootevřít dveře do F1
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00