Zaměřme se na výkon, vyzývá Button Hondu

Jenson Button by rád, aby se Honda zaměřila na získání více výkonu ze svého motoru, i za cenu toho, že to půjde na vrub spolehlivosti.
Zaměřme se na výkon, vyzývá Button Hondu

I s vylepšenou pohonnou jednotkou Hondy měli jezdci McLarenu během víkendu Velké ceny Belgie jisté problémy, navíc rychlostně ztráceli i na své konkurenty s motory Mercedes, Ferrari a Renault.

Mistr světa z roku 2009 by proto uvítal, kdyby se tentokrát Honda pokusila vylepšit svůj motor z pohledu výkonnosti, nikoliv spolehlivosti.

„Raději bych, abychom vynaložili více úsilí na výkon,“ řekl Button. „Myslím, že výkon je v tuto chvíli náš cíl, vždy to byl náš cíl. Spolehlivost je druhořadá, protože myslím, že bychom nás radši viděli v pozici, že jsme rychlejší, i když méně spolehliví. Třeba já bych s tím neměl problém.“

„Je těžké najít výkonnost, u spolehlivosti je to možná trochu lehčí. Všichni tvrdě pracují, uplynulý víkend to ale bylo obtížné. Nejen, že jsem byl pomalý, ale měl jsem také problém.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rosberg: I když v kvalifikacích ztrácím, mohu získat titul

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.