Zálohu chce od Ecclestona také Sauber

Tým Sauber požádal držitelé komerčních práv o vyplacení zálohy z podílu na právech. Není to ale zřejmě kvůli nějakým akutním ekonomickým problémům.
Zálohu chce od Ecclestona také Sauber

Týmy formule 1 mají dva základní příjmy: od sponzorů a z podílů na komerčních právech – v tomto případě se částky vyplácejí podle určitých složitých klíčů ale pro menší týmy je hlavním zdrojem částka za umístění v Poháru konstruktérů.

Za předešlou sezónu dostává tým peníze postupně v měsíčních splátkách od února do listopadu. V prosinci a v lednu tedy tento zdroj „vyschne“. Na druhou stranu jsou to měsíce s nejvyššími výdaji kvůli dokončování nového vozu.

Force India nedávno požádala o zálohu. Sauber nyní své kolegy napodobil.

„Viděli jsme, že to někteří z našich konkurentů udělali,“ řekla pro Autosport Kaltenbornová. „Může vám to dát přímou konkurenční výhodu.“

U Sauberu si tak uvědomili, že by to měli udělat také. „Pokud můžeme udělat svou likviditu jednodušší, tak to samozřejmě společnosti pomůže. Nejsme v situaci, kdy můžeme říct, že na tom vůbec nezáleží.“

Vyplacení zálohy musí schválit všechny týmy. Sauber si ale nemyslí, že by v tom byl problém. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Technické novinky v závěru sezóny: Mercedes, McLaren a Lotus

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.