Zakazovat jezdcům aktivity mimo F1 nemá smysl, říká Renault

Zatímco ostatní týmy zvažují po nehodě Roberta Kubici další omezení pro své jezdce, aby předešly možným zraněním, Renault na svém přístupu nic měnit nechce. Piloti musí mít volnost, aby byli spokojení.
Zakazovat jezdcům aktivity mimo F1 nemá smysl, říká Renault

"Je mi líto, ale můj názor se nemění," řekl šéf týmu Renault Eric Boullier v Jerezu. "Jsem závodník. Roberta znám pět nebo šest let a on je také závodník. Je jako divoká kočka. Když ho dáte do klece, zblázní se. Takže proč to dělat? Má rád motokáry, rallye a formuli 1."

Proto kdyby mohl Renault vrátit čas, zachoval by se stejně. Kubicovi by se nesnažil zabránit v závodění v rallye.

"Každý má na to svůj názor," připustil Boullier. "Nakonec děláme rozhodnutí, která nám přijdou nejlepší v zájmu týmu a pilota. Je nešťastné a smutné, že je v nemocnici, ale předtím to byl nejšťastnější člověk na světě."

Další článek: Časy Mercedesu Rosbergovi starosti zatím nedělají

15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.