Zákaznické vozy týmy odmítly

Strategická skupina podle Autosportu odmítla zákaznické vozy.
Zákaznické vozy týmy odmítly

Gene Haas se nechal nedávno slyšet, že od Ferrari koupí vše, co jen půjde. Tedy nejen motor a převodovku. V této souvislosti se začalo psát, že by Haas mohl fungovat jaké B tým Ferrari.

Na jednání Strategické skupiny formule 1 prý padl návrh, aby bylo šasi vymazáno se seznamu komponent, které týmy nesmí prodávat. Pokud by návrh prošel, mohl by si třeba Sauber kromě pohonné jednotky koupit od Ferrari i šasi. Návrh ale neprošel. Důvodem má být to, že formule 1 je nejen šampionátem jezdců ale také týmů.

Ve hře je ale stále možnost nasazení třetích vozů jako kompenzace za menší týmy, pokud by některé odešly a pokud by jich bylo více.

„Jestli je tu Pohár konstruktérů, musíte něco postavit,“ řekl Marco Mattiacci na vrub zákaznických vozů. „Třetí vozy jsou možnost, ale já jsem zcela soustředěný na to, abychom měli dvě fungující auta. Takže nechci přemýšlet o třetím,“ dodal Mattiacci.

Otázku třetích vozů vypustil do světa v neděli večer po GP Itálie bývalý šéf Williamsu Adam Parr. Podle něj je uvidíme už příští rok a na startu bude jen osm týmů.

„Myslím, že je trochu provokativní,“ komentoval jeho slova Eric Boullier. „Je tu určitý přechod, takže potenciálně několik týmů bude trpět a já nevím, zda budou nadále na startovním roštu. Ale nemyslím si, že budeme mít osm týmů a tři vozy v příštím roce,“ dodal závodní ředitel McLarenu.

Diskuze (14) Další článek: Sirotkin se zúčastní pátečního tréninku v Soči
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00