Zákaznické týmy budou mít stejný motor, slibuje Mercedes

Šéf oddělení pohonných jednotek Mercedesu Andy Cowell ujistil, že zákaznické týmy dostanou stejnou specifikaci pohonné jednotky jako tovární tým.
Zákaznické týmy budou mít stejný motor, slibuje Mercedes

Mercedes vloni před Velkou cenou Itálie využil všech svých žetonů k vylepšení pohonné jednotky. Kvůli nedostatku času ji však do svých vozů dostali jen piloti týmu Mercedes.

Cowell však věří, že tento vývoj, který v závěru loňské sezóny udělal tovární tým, letos pomůže Williamsu, Force Indii a Manoru.

„Za vylepšením, které jsme představili vloni v Monze, stojí velké množství úsilí lidí v továrně v Brixworthu. V té době jsme přitom měli dostatek součástek nejnovější specifikace pouze pro tovární tým,“ řekl Cowell.

„Nyní se to však vyplatí každému týmu, který je poháněn Mercedesem, jelikož jsme během podzimu a zimy dokázali stavět na této vývojové práci.“

„Všichni zákazníci nyní dostanou vylepšený balíček, který představuje naprosto stejnou specifikaci, jako má tovární tým. Všech osm vozů poháněných motory Mercedes bude mít úplně stejný hardware a výkonnostní potenciál pro Melbourne, což je pro každého dobrý krok.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (43) Další článek: McLaren veřejnosti představil svůj vůz - MP4-31
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00