Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

Zákaznici Ferrari dostanou v Silverstonu vylepšenou pohonnou jednotku.
Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

„Vůz dostane aktualizaci motoru, která bude kombinovat vyšší efektivitu a lepší výkon,“ řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Ferrari nasadilo vylepšení v Kanadě a jeden žeton využilo také pro úpravu váčkového hřídele v Rakousku. Zákaznici dostávají vylepšení později, ale Haasu to nevadí.

„Je zcela normální, že dostáváme upgrade pár závodů po Ferrari. Jsme s tím velmi spokojení, protože to nemusíme testovat. Oni to vyzkoušejí a provedou v případě potřeby změny.“

Haas přesně neví, o kolik se zlepší díky novému motoru. „Nemůže to být horší. Vůz byl v Rakousku opět docela dobrý, takže nám to pomůže.“

Haas nyní ztrácí v Poháru konstruktérů 4 body na McLaren. Body pro americký tým zatím získával jen Romain Grosjean. Gutiérrez byl v Rakousku 11.

Vylepšený motor by měl dostat také Sauber, který kvůli finančním problémům nevyvíjí svůj vůz nebo přesněji nenasadil zatím žádné větší novinky a ani v Silverstonu se na tom nic nezmění.

Sauber se dokonce ani nezúčastní testů po britské Grand Prix. Marcus Ericsson doufá, že nový motor přinese „alespoň pár desetin na kolo“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciarda překvapila v Rakousku ztráta na Verstappena

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00