Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

Zákaznici Ferrari dostanou v Silverstonu vylepšenou pohonnou jednotku.
Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

„Vůz dostane aktualizaci motoru, která bude kombinovat vyšší efektivitu a lepší výkon,“ řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Ferrari nasadilo vylepšení v Kanadě a jeden žeton využilo také pro úpravu váčkového hřídele v Rakousku. Zákaznici dostávají vylepšení později, ale Haasu to nevadí.

„Je zcela normální, že dostáváme upgrade pár závodů po Ferrari. Jsme s tím velmi spokojení, protože to nemusíme testovat. Oni to vyzkoušejí a provedou v případě potřeby změny.“

Haas přesně neví, o kolik se zlepší díky novému motoru. „Nemůže to být horší. Vůz byl v Rakousku opět docela dobrý, takže nám to pomůže.“

Haas nyní ztrácí v Poháru konstruktérů 4 body na McLaren. Body pro americký tým zatím získával jen Romain Grosjean. Gutiérrez byl v Rakousku 11.

Vylepšený motor by měl dostat také Sauber, který kvůli finančním problémům nevyvíjí svůj vůz nebo přesněji nenasadil zatím žádné větší novinky a ani v Silverstonu se na tom nic nezmění.

Sauber se dokonce ani nezúčastní testů po britské Grand Prix. Marcus Ericsson doufá, že nový motor přinese „alespoň pár desetin na kolo“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciarda překvapila v Rakousku ztráta na Verstappena

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.