Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

Zákaznici Ferrari dostanou v Silverstonu vylepšenou pohonnou jednotku.
Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

„Vůz dostane aktualizaci motoru, která bude kombinovat vyšší efektivitu a lepší výkon,“ řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Ferrari nasadilo vylepšení v Kanadě a jeden žeton využilo také pro úpravu váčkového hřídele v Rakousku. Zákaznici dostávají vylepšení později, ale Haasu to nevadí.

„Je zcela normální, že dostáváme upgrade pár závodů po Ferrari. Jsme s tím velmi spokojení, protože to nemusíme testovat. Oni to vyzkoušejí a provedou v případě potřeby změny.“

Haas přesně neví, o kolik se zlepší díky novému motoru. „Nemůže to být horší. Vůz byl v Rakousku opět docela dobrý, takže nám to pomůže.“

Haas nyní ztrácí v Poháru konstruktérů 4 body na McLaren. Body pro americký tým zatím získával jen Romain Grosjean. Gutiérrez byl v Rakousku 11.

Vylepšený motor by měl dostat také Sauber, který kvůli finančním problémům nevyvíjí svůj vůz nebo přesněji nenasadil zatím žádné větší novinky a ani v Silverstonu se na tom nic nezmění.

Sauber se dokonce ani nezúčastní testů po britské Grand Prix. Marcus Ericsson doufá, že nový motor přinese „alespoň pár desetin na kolo“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciarda překvapila v Rakousku ztráta na Verstappena

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10