Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

Zákaznici Ferrari dostanou v Silverstonu vylepšenou pohonnou jednotku.
Zákazníci Ferrari dostanou vylepšený motor. Přeskočí Haas McLaren?

„Vůz dostane aktualizaci motoru, která bude kombinovat vyšší efektivitu a lepší výkon,“ řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Ferrari nasadilo vylepšení v Kanadě a jeden žeton využilo také pro úpravu váčkového hřídele v Rakousku. Zákaznici dostávají vylepšení později, ale Haasu to nevadí.

„Je zcela normální, že dostáváme upgrade pár závodů po Ferrari. Jsme s tím velmi spokojení, protože to nemusíme testovat. Oni to vyzkoušejí a provedou v případě potřeby změny.“

Haas přesně neví, o kolik se zlepší díky novému motoru. „Nemůže to být horší. Vůz byl v Rakousku opět docela dobrý, takže nám to pomůže.“

Haas nyní ztrácí v Poháru konstruktérů 4 body na McLaren. Body pro americký tým zatím získával jen Romain Grosjean. Gutiérrez byl v Rakousku 11.

Vylepšený motor by měl dostat také Sauber, který kvůli finančním problémům nevyvíjí svůj vůz nebo přesněji nenasadil zatím žádné větší novinky a ani v Silverstonu se na tom nic nezmění.

Sauber se dokonce ani nezúčastní testů po britské Grand Prix. Marcus Ericsson doufá, že nový motor přinese „alespoň pár desetin na kolo“.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciarda překvapila v Rakousku ztráta na Verstappena

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz