Zákaz FRIC byl podle Ferrari správný

Technický ředitel Ferrari James Allison nepatří mezi ty, kteří by zákaz používání FRIC kritizovali. Spíše naopak.
Zákaz FRIC byl podle Ferrari správný

„Došli (FIA) k takovému názoru a podle mne jim šlo hlavně o to, aby to bylo nelegální od příštího roku. Chtěli dát každému jasně najevo, že na voze pro příští rok to už být nemá. Vybrali si takové načasování, aby k nám nebyli příliš tvrdí a aby o tom každý věděl s dostatečným předstihem. Každý by měl mít jasno ohledně designu vozu pro příští rok a měl by vědět, co na voze může být“, říká Allison.

FRIC: Jak funguje a co změní jeho zákaz?

FRIC: Jak funguje a co změní jeho zákaz?

Týmy se mohly dohodnout na tom, že zákaz začne platit až od příštího roku, ale nestalo se tak. Výsledky pátečních tréninků na první pohled ukazují, že náskok Mercedesu se zmenšil, ale musíme si počkat na kvalifikaci. Pokud by se rozložení sil přece jen změnilo, byl by to pouze krátkodobý jev. Především velké týmy, které mají velké kapacity, si s novinkou poradí nejrychleji.

Allison říká, že vozy bez systému propojení předního a zadního zavěšení jsou trochu více nedotáčivé. Je to důsledkem toho, že musí nyní jezdit s větší světlou výškou vpředu. 

Diskuze (5) Další článek: Zákaznici Renaultu dostanou větší výkon díky novému software
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00