Zájmy týmu budu vždy upřednostňovat před vlastními, říká Russell

George Russell podle svých slov vždy zůstane ve formuli 1 týmovým hráčem bez ohledu na své osobní ambice nebo na to, kdo bude v budoucnu jeho týmovým kolegou.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Zájmy týmu budu vždy upřednostňovat před vlastními, říká Russell | Foto: Getty Images / Lars Baron

Během letní přestávky by se mělo rozhodnout o týmovém kolegovi Lewise Hamiltona u Mercedesu v příští sezóně. Kromě současného pilota Mercedesu Valtteriho Bottase je největším kandidátem na sedačku právě talentovaný Russell, který třetím rokem čeká na svou šanci u Williamsu.

V loňské Velké ceně Sachíru, kde dostal u Mercedesu šanci nahradit pro jeden závod Hamiltona, který byl pozitivně testován na covid-19, ukázal, že dokáže patřit k nejrychlejším.

Podle mnohých by se však s jeho příchodem u Mercedesu mohla vytratit pozice jasné týmové jedničky a dvojky. V garáži Mercedesu by tak mohlo dojít k takové rivalitě, jaká byla v roce 2016 mezi Hamiltonem a Nicem Rosbergem.

Mercedes podle Brundla musí angažovat Russella, aby se z něj stal nový lídr

Mercedes podle Brundla musí angažovat Russella, aby se z něj stal nový lídr

Když byl ale nyní Russell dotázán na svou budoucnost a možný přestup do Mercedesu, 23letý Brit jasně řekl o svých cílech.

„Moje ambice a cíle jsou zcela jasné, chci se stát mistrem světa F1. Nikdy bych ale nedal své vlastní cíle před cíle týmu bez ohledu na to, kdo je můj týmový kolega,“ řekl Russell.

„Stejné je to teď tady ve Williamsu. Nikdy bych neudělal nic, co by ublížilo mému vztahu s týmovým kolegou a uvědomuji si, že abyste mohli dosáhnout svých vlastních cílů, potřebujete, aby tým fungoval.“

„Na čele musí stát týmový duch, aby bylo možné dosáhnout cílů týmu. Pokud toho tým dosáhne, pak jako jezdec máte šanci, nikdy jsem ale nestavěl své vlastní zájmy před cíle týmu.“

Že dokáže být týmovým hráčem ukázal Russell při posledním závodě v Maďarsku, kdy sám Williamsu navrhl, aby obětoval svůj závod a pomohl tak týmovému kolegovi Nicholasi Latifimu, který v tu chvíli jel před ním.

Russell vděčí za první body ve Williamsu i sportovním komisařům za mírný trest

Russell vděčí za první body ve Williamsu i sportovním komisařům za mírný trest

„V Maďarsku to byl závod o undercutu. Věděl jsem, že Nicholas jede třetí a kdyby dojel do cíle třetí nebo čtvrtý, těch 15 nebo 12 bodů by bylo zcela dostačujících na dosažení osmého místa v šampionátu,“ řekl Russell.

„Vždy jsem to říkal. Zájmy týmu budu stavět před vlastní, protože koneckonců jsem týmový hráč a chci, abychom my jako tým dosáhli co nejvíce bodů.“

V Maďarsku v bodované desítce nakonec dojeli oba piloti Williamsu a tým z Grove se tak v průběžném pořadí Poháru konstruktérů posunul na osmé místo.

Další článek: F1 plánuje od příštího roku zařazovat sprinty do „historických“ závodů

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00