Zajímavé statistiky po Grand Prix São Paula 2022

Pole position pro Magnussena, vítězství pro Rusella, nová hymna na pódiu, DNF pro oba jezdce McLarenu a spoustu dalšího.
Zajímavé statistiky po Grand Prix São Paula 2022 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Pole position pro Magnussena

Se sprinty se nám to trochu zamotalo. Pole position (obvykle) není vítězství v kvalifikaci ale postavení na startovním roštu. Jezdec může vyhrát kvalifikaci, ale pak dostat penalizaci a pole position získat někdo druhý v pořadí. Na druhou stranu máme pocitově pole position spojené se zajetím nejrychlejšího jednoho kola. Proto od letošního roku je v případě víkendů se sprintem za držitele pole position považován vítěz kvalifikace (penalizace se udělují pro závod, takže to neovlivní).

A v Grand Prix São Paula získal pole position Kevin Magnussen. Pro něj i pro Haas to byla první pole position. Magnussen se stal šestým jezdcem, který letos získal pole position, což je nejvíce od roku 2012, kdy to bylo sedm jezdců.

Letos se v tomto ohledu skutečně urodilo. Své první pole position získali Pérez, Russell, Sainz a nyní Magnussen.