Zajímavé statistiky po Grand Prix Monaka 2021: od prázdné pole position po čistý závod

Verstappen ve vedení šampionátu, prázdná pole position, rychlá a krátká Grand Prix Monaka, mladé stupně vítězů a mnoho dalších zajímavých statistik.
Zajímavé statistiky po Grand Prix Monaka 2021: od prázdné pole position po čistý závod | Foto: Getty Images

Kvalifikaci vyhrál Leclerc

Charles Leclerc vyhrál kvalifikaci na Grand Prix Monaka. Formule 1 a statistiky rozlišují vítězství v kvalifikaci a zisk pole position. To druhé je postavení na startovním roštu. O pole position může jezdec přijít diskvalifikací nebo penalizací. Nemusíme chodit moc daleko. V roce 2012 vyhrál kvalifikaci v Monaku Michael Schumacher, ale startoval ze šestého místa, protože si do Monte Carla přivezl penalizaci za kolizi s Brunem Sennou ve Španělsku. Držitelem pole position se tak stal Mark Webber.

U Leclerca je to složitější, protože do závodu kvůli selhání hnacího hřídele neodstartoval a místo zůstalo prázdné. Pokud by ředitel závodu startovní rošt posunul, připadla by pole position Verstappenovi. Takhle je z toho historická kuriozita.

Pro Leclerca to byla osmá pole position v kariéře, první od Mexika 2019.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Peter Fox
Další článek: Pérez věří, že mu dva závody na Red Bull Ringu pomohou v adaptaci na RB16B

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)