Rosberg vyhrál úvodní dva letošní závody, ale také poslední tři závody loňského roku. Tím se zařadil mezi vybranou skupinu jezdců s pěti a více vítězstvími v řadě. Mimochodem, i zde mají všichni ostatní titul.

V Bahrajnu debutoval Stoffel Vandoorne. Ten je už 21. Belgičanem v F1, prvním od Grand Prix Itálie, kdy se rozloučil s F1 Jérôme d´Ambrosio. Vandoorne je také druhým Belgičanem, který závodil za McLaren. Tím prvním byl trochu kuriózně Jacky Ickx, který za wokingskou stáj nastoupil během Grand Prix Německa 1973. Jeho "mateřský" tým Ferrari se závodu nezúčastnil.

10
Fotogalerie

Zajímavé statistiky po Grand Prix Bahrajnu

Několik zajímavých čísel, statistik a souvislostí po letošním druhém závodě.

1. Nico Rosberg získal v Bahrajnu své 16. vítězství, čímž vyrovnal rekord Stirlinga Mosse. Pokud Rosberg vyhraje ještě jednou, bude jezdcem s největším počtem vítězství bez titulu... tedy minimálně do konce sezóny.
  2. Rosberg vyhrál úvodní dva letošní závody, ale také poslední tři závody loňského roku. Tím se zařadil mezi vybranou skupinku jezdců s pěti a více vítězstvími v řadě. Mimochodem, i zde mají všichni ostatní titul.
  3. Lewis Hamilton získal 51. pole position. Minimálně matematicky má šanci už letos překonat rekord Michaela Schumachera, který vyhrál kvalifikaci 68x.
  4. Jeho pole position s časem 1:29.493 bylo nejrychlejší kolo v historii okruhu (jezdí se od roku 2004). Hamilton překonal Webbera z roku 2005 o 34 tisícin. Webber ale tehdy zajel své rychlé kolo v tréninku.
  5. Hamilton hned v úvodu kolidoval s Bottasem. Mercedes tím přišel o šanci zapsat se do historie. Stal by se prvním týmem, který by získal šest dvojitých vítězství v řadě.
  6. Dva závody a dva nepovedené starty. Hamilton ztratil během startu letos už 11 pozic. Pokud ztratí ještě jednu, vyrovná tím počet ztracených pozic na startu za celou loňskou sezónu!
  7. V cestě za dvojitým vítězstvím stál Mercedesu Kimi Räikkönen, který dojel druhý... zase! Räikkönen skončil na druhém místě v Bahrajnu již počtvrté z posledních pěti velkých cen! Celkově má z 11 závodů 8 stupňů vítězů, ale nikdy zde nedokázal vyhrát.
  8. V Bahrajnu debutoval Stoffel Vandoorne. Ten je už 21. Belgičanem v F1, prvním od Grand Prix Itálie, kdy se rozloučil s F1 Jérôme d'Ambrosio. Vandoorne je také druhým Belgičanem, který závodil za McLaren. Tím prvním byl trochu kuriózně Jacky Ickx, který za wokingskou stáj nastoupil během Grand Prix Německa 1973. Jeho "mateřský" tým Ferrari se závodu nezúčastnil.
  9. Haas znovu bodoval a znovu zásluhou Romaina Grosjeana. Ten zažívá nejlepší start do sezóny. V předešlých letech vždy minimálně jeden ze dvou prvních závodů nedokončil - tedy vždy kromě roku 2013, kdy skončil 10. a 6. Grosjean je nyní v šampionátu na pátém místě. Tak vysoko ještě nebyl (nejvýše sedmý).
  10. Verstappen získal pro Toro Rosso v Bahrajnu první body. Předtím byl tým v Bahrajnu nejlépe dvakrát 11.