Zajímavé statistiky po GP Velké Británie 2021

Za námi je první víkend se sprintovou kvalifikací. A byl ve znamení pokoření nebo vyrovnání menších i větších rekordů.

Kvalifikace a tři jezdci na pole position

Kvalifikaci vyhrál Lewis Hamilton – poprvé od Španělska. Pole position ale oficiálně získal Max Verstappen, který vyhrál historicky první sprintovou kvalifikaci.

Pole position je první místo na startovním roštu. Nikoliv z historického ale z praktického hlediska na něm stáli tři jezdci: Hamilton pro sprint, Verstappen v závodě a Leclerc při restartu z pevných pozic.

Pokračování 2 / 9

Závod vyhrál Hamilton

Velkou cenu Velké Británie vyhrál Lewis Hamilton, pro kterého to bylo 99. vítězství v kariéře.

Hamilton vyhrál v Silverstonu osmkrát. Už dlouho je to rekord v rámci britské grand prix, protože na děleném druhém místě jsou Clark a Prost s pěti vítězstvími.

Je to ale také vyrovnání rekordu v počtu vítězství ve stejné grand prix. Hamilton se o něj nyní dělí s Schumacherem, ale to nemusí platit dlouho!

Schumacher vyhrál osmkrát Velkou cenu Francie. Hamilton dokázal totéž ve Velké ceně Velké Británie, ale také v Maďarsku, kde se pojede příští týden.

Pokračování 3 / 9

Verstappen neodjel s prázdnou

Max Verstappen se stal prvním jezdcem v historii formule 1, který získal body, přestože nedokončil ani první kolo. Mohl za to samozřejmě sprint, za který získal tři body.

Pokračování 4 / 9

Kimi Räikkönen odjel nejvíce závodů na jedné trati

Kimi Räikkönen odjel v Silverstonu svůj 20. závod. Žádný jiný jezdec neodjel více závodů F1 na jedné trati.

Pokračování 5 / 9

Leclerc na pódiu

Charles Leclerc získal letošní první stupně vítězů. Bylo to také poprvé od loňské Velké ceny Velké Británie, kdy se na pódium dostal. Celkově šlo o jeho 13. pódium.

Pokračování 6 / 9

Nejrychlejší kolo bez odměny

Za sprint se udělovaly 3, 2 a 1 bod. V samotném závodě ale byl udělen o bod méně. Sergio Pérez, který zajel nejrychlejší kolo závodu, nedokončil v první desítce. V takovém případě se bod neuděluje.

Letos se to stalo už podruhé. Poprvé v Baku, kde Verstappen po defektu a nárazu do zdi nedokončil.

Pokračování 7 / 9

Norris v první pětce

Lando Norris bodoval ve všech letošních závodech. V 9 z 10 závodů dojel v první pětce. Celkově bodoval 15 závodů v řadě, což je nejvíce ze všech jezdců McLarenu v jeho historii.

Pokračování 8 / 9

Nejlepší Ricciardův výsledek u McLarenu

Daniel Ricciardo získal páté místo, což je jeho nejlepší výsledek u McLarenu a nejlepší od loňského Sachíru.