Zajímavé statistiky po GP USA 2019

Vítězství Botase, šestý titul pro Hamiltona i spousta dalšího.

Pole position pro Bottase

Pole position získal v Austinu Valtteri Bottas. Jednalo se o jeho pátou pole position v sezóně a celkově 11.

Bottas může ještě vyrovnat Leclerca v počtu letošních pole position, ale nemůže ho už překonat.

Pokračování 2 / 10

Tři týmy v jedné desetině

Poprvé od Grand Prix Evropy 2003 byli tři jezdci tří týmů v kvalifikaci v jedné desetině sekundy.

Pokračování 3 / 10

Nejhorší letošní startovní pozice pro Hamiltona

Lewis Hamilton stál na startovním roštu na 5. místě, což je nejhorší startovní pozice od Grand Prix Německa 2018, kde však musel Hamilton v průběhu kvalifikace odstoupit.

Pokračování 4 / 10

Vítězství pro Bottase

Valtteri Bottas nakonec dotáhl závod do vítězného konce a získal letošní čtvrté a celkově sedmé vítězství. Bottas také pokračuje v tradici, že všechna vítězství získal na jiné trati: Rusko, Rakousko, Abú Dhabí, Austrálie, Baku, Japonsko a USA. Letos může tento seznam ještě rozšířit. V Brazílii totiž nevyhrál.

Pokračování 5 / 10

Hamilton získal titul

Lewis Hamilton získal v USA svůj šestý titul. V historických tabulkách se odpoutal od Fangia a na rekord Michaela Schumachera už ztrácí jen jeden titul.

Pokračování 6 / 10

Blíží se k rekordům Schumachera

Hamiltonovi chybí jeden titul k vyrovnání Schumacherova rekordu. Ještě dříve by mohl vyrovnat jeho rekord v počtu vítězství. Na Schumachera mu chybí 8 vítězství. A ještě dříve by mohl Hamilton vyrovnat rekord Schumachera v počtu pódií – tam mu chybí 5 zářezů. Hamilton získal stupně vítězů v 60,4 % závodů, Schumacher v 50,3 %.

Pokračování 7 / 10

100. závod pro tři jezdce

Hned tři jezdci absolvovali v USA svůj 100. závod. Jednalo se o Verstappena, Sainze a Magnussena.

Max Verstappen odjel 100 závodů ve věku, kdy je o měsíc mladší než Hamilton při svém debutu.

Pokračování 8 / 10

Leclerc zajel rekordní kolo

Nejryhlejší kolo závodu zajel Charles Leclerc, který také stanovil nový rekord okruhu.

Pokračování 9 / 10

Nejrychlejší zastávku měl Red Bull

Nejrychlejší zastávku měl Red Bull. Albona ve 20. kole přezul za 2,02 s. Max Verstappen nemusel žárlit. Mechanici ho odbavili za 2,18 s, což byla druhá nejrychlejší zastávka.

Red Bull si jde pro trofej DHL za nejlepší zastávky. Aktuálně má 454 bodů, druhý Williams 394.

Pokračování 10 / 10

Ferrari druhé v šampionátu

Rozdíl mezi Ferrari a Red Bullem je v šampionátu dva závody před koncem 113 bodů. Ve dvou závodech může tým získat maximálně 88 bodů. Ferrari tak má jisté druhé místo v Poháru konstruktérů.