Několik zajímavých statistik a čísel po devátém závodě letošní sezóny.
Po kolizi s Rosbergem v posledním kole vyhrál Velkou cenu Rakouska Lewis Hamilton. Jednalo se o 46. vítězství Hamiltona v F1, čímž se pomalu přibližuje Prostovi (51 vítězství), který je v tomto ohledu druhý za Schumacherem.
Red Bull Ring se nám předloni vrátil do kalendáře. Předešlé dva závody vyhrál Rosberg. Hamilton si tak v neděli mohl škrtnout další okruh z aktuálního kalendáře, na němž nevyhrál. Těmi ostatními jsou Baku, Mexiko (vloni tam vyhrál také Rosberg) a překvapivě Brazílie. Hamilton na Interlagosu nikdy nevyhrál. V posledních dvou letech tam byl druhý.
Hamiltonovo vítězství bylo 250. vítězstvím britského jezdce. Velká Británie je nejúspěšnější zemí. Na druhém místě (164 vítězství) je Německo zásluhou zejména Schumachera, Vettela a v poslední době také Rosberga. To třetí Brazílie svou sbírku 101 vítězství nerozšiřuje od roku 2009 (Barrichello) a čtvrtá Francie dokonce 20 let (naposledy Oliver Panis).
V prvních devíti závodech získal Mercedes 11 stupňů vítězů. Vloni to za stejnou dobu bylo 18. Vloni také získal 6 dvojitých vítězství, letos jen dvě.
Stále ještě k Mercedesu. Hamilton v druhé části kvalifikace zajel čas 1:06.228, což je nejen nejrychlejší kolo na Red Bull Ringu ale také v F1 od dob Nigela Mansella, který na okruhu Paula Ricarda zajel v roce 1990 čas 1:04.402. Tento čas může být příští rok na Red Bull Ringu pokořen, ale zvažuje se i návrat staré a delší verze Red Bull Ringu.
Nico Hülkenberg stál podruhé v kariéře v první řadě (předtím v Brazílii 2010 byl dokonce na pole position, ale ve Williamsu).
Pascal Wehrlein vybojoval pro Manor v kvalifikaci 12. místo, čímž vyrovnal nejlepší dosavadní umístění Manoru (Jules Bianchi v Silverstone 2014). Dobrou startovní pozici také proměnil v první letošní bod pro Manor a druhé bodové umístění pro tým v historii.
Williams opět absolvoval nejrychlejší zastávku v boxech (2,16 sekundy, Massa).
Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson, Dan Istitene