Zajímavé statistiky po GP Rakouska 2016

Několik zajímavých statistik a čísel po devátém závodě letošní sezóny.
Klepněte pro větší obrázek

Po kolizi s Rosbergem v posledním kole vyhrál Velkou cenu Rakouska Lewis Hamilton. Jednalo se o 46. vítězství Hamiltona v F1, čímž se pomalu přibližuje Prostovi (51 vítězství), který je v tomto ohledu druhý za Schumacherem.

Klepněte pro větší obrázek

Red Bull Ring se nám předloni vrátil do kalendáře. Předešlé dva závody vyhrál Rosberg. Hamilton si tak v neděli mohl škrtnout další okruh z aktuálního kalendáře, na němž nevyhrál. Těmi ostatními jsou Baku, Mexiko (vloni tam vyhrál také Rosberg) a překvapivě Brazílie. Hamilton na Interlagosu nikdy nevyhrál. V posledních dvou letech tam byl druhý.

Klepněte pro větší obrázek

Hamiltonovo vítězství bylo 250. vítězstvím britského jezdce. Velká Británie je nejúspěšnější zemí. Na druhém místě (164 vítězství) je Německo zásluhou zejména Schumachera, Vettela a v poslední době také Rosberga. To třetí Brazílie svou sbírku 101 vítězství nerozšiřuje od roku 2009 (Barrichello) a čtvrtá Francie dokonce 20 let (naposledy Oliver Panis).

Klepněte pro větší obrázek

V prvních devíti závodech získal Mercedes 11 stupňů vítězů. Vloni to za stejnou dobu bylo 18. Vloni také získal 6 dvojitých vítězství, letos jen dvě.

Klepněte pro větší obrázek

Stále ještě k Mercedesu. Hamilton v druhé části kvalifikace zajel čas 1:06.228, což je nejen nejrychlejší kolo na Red Bull Ringu ale také v F1 od dob Nigela Mansella, který na okruhu Paula Ricarda zajel v roce 1990 čas 1:04.402. Tento čas může být příští rok na Red Bull Ringu pokořen, ale zvažuje se i návrat staré a delší verze Red Bull Ringu.

Klepněte pro větší obrázek

Nico Hülkenberg stál podruhé v kariéře v první řadě (předtím v Brazílii 2010 byl dokonce na pole position, ale ve Williamsu).

Klepněte pro větší obrázek

Pascal Wehrlein vybojoval pro Manor v kvalifikaci 12. místo, čímž vyrovnal nejlepší dosavadní umístění Manoru (Jules Bianchi v Silverstone 2014). Dobrou startovní pozici také proměnil v první letošní bod pro Manor a druhé bodové umístění pro tým v historii.

Klepněte pro větší obrázek

Williams opět absolvoval nejrychlejší zastávku v boxech (2,16 sekundy, Massa).

Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson, Dan Istitene

Další článek: Druhou fázi testů nových pneumatik zahájí v srpnu Ferrari

Témata článku: ,