Zajímavé statistiky po GP Německa 2016

Několik zajímavých čísel a statistik po Velké ceně Německa 2016.
Klepněte pro větší obrázek
Nico Rosberg získal v sobotu své 27. pole position. Ve statistikách se dostal před Häkkinena a před ním je jen 8 jezdců. Rosberg má samozřejmě výhodu i v rostoucím počtu závodů. Pole position vybojoval ve 13,7 % víkendů... to třeba Juan Manuel Fangio ve více než polovině víkendů!
Klepněte pro větší obrázek
Grand Prix Německa ale vyhrál Lewis Hamilton. Jednalo se o jeho 49. vítězství, čímž se opět přiblížil druhému Prostovi (51).
Klepněte pro větší obrázek
V červenci jsme měli 4 závody a všechny vyhrál Hamilton. Letos to bylo podruhé v historii, kdy se konaly 4 Grand Prix v průběhu jednoho měsíce. Předtím to bylo také v červenci a to v roce 2005. Závody vyhráli tehdy Alonso (Francie, Německo), Montoya (Británie) a Räikkönen (Maďarsko).
Klepněte pro větší obrázek
V F1 jsme zvyklí na větší množství vítězství v řadě. Rekordmanem je Vettel (9). Hamilton nyní vyhrál 4x v řadě, Rosberg na začátku sezóny také 4x. Je to poprvé v historii, co dva jezdci vyhráli čtyři závody za sebou v jedné sezóně.
Klepněte pro větší obrázek
Sebastian Vettel a Lewis Hamilton mají na svém kontě 7 titulů a 91 vítězství. To je stejně, jako v případě Michaela Schumachera.
Klepněte pro větší obrázek
Daniel Ricciardo odjel svůj 100. závod. Je čtvrtým Australanem, který pokořil stovku. Na svém kontě má 3 vítězství a 13 pódií. Alan Jones na tom byl ve stejné době lépe – 12 vítězství, 24 pódií. Jack Brabham ještě lépe  – 13 vítězství a 25 pódií, ale třeba Mark Webber měl na kontě jen dvě pódia.
Klepněte pro větší obrázek
Red Bull získal poprvé od loňské GP Maďarska dvojité stupně vítězů. 
Klepněte pro větší obrázek
Nikdo z jezdců Ferrari nebyl tři závody v řadě na pódiu. Vettel dokonce naposledy v Baku. Red Bull se dostal v šampionátu poprvé od Abú Dhabí 2014 před Ferrari.
Klepněte pro větší obrázek
Williams měl opět nejrychlejší zastávku. Massu odbavili za 2 sekundy. Ve dvou předešlých závodech byl úspěšnější Mercedes, takže skóre je nyní 10:2 a už ve Spa může Williams získat cenu od DHL.

Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson, Peter Fox, Clive Mason

Další článek: Wolffovi se nelíbí nekonzistentnost penalizací