Zajímavé statistiky po GP Monaka 2016

Podívejte se na zajímavé statistiky po Velké ceně Monaka 2016.
Klepněte pro větší obrázek

GP Monaka přinesla první pole position pro Daniela Ricciarda, ale nakonec 44. vítězství pro jezdce s číslem 44 Lewise Hamiltona. Brit může letos teoreticky dostihnout Prosta, který vyhrál 51x.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě Ricciarda byl na stupních vítězů také Sergio Pérez. Pro Mexičana to byly šesté stupně vítězů. Tři získal za Sauber, tři za Force Indii. Je zajímavé, že od svého odchodu z McLarenu na konci sezóny 2013 získal více stupňů vítězů než McLaren. 

Klepněte pro větší obrázek

Naopak Pérezův týmový kolega Nico Hülkenberg zůstává i po 100 startech stále bez stupňů vítězů. Na Sutila, kterému se podařilo odjet 128 závodů bez pódia, ale zatím nemá.

Klepněte pro větší obrázek

Hamiltin vedl už v 87 závodech. Více má jen Schumacher (142). Hamilton tak překonal Sennu (86) i Prosta s Alonsem (84).

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton vyhrál v Monaku podruhé (poprvé v roce 2008). Bez vítězství byl předtím 8 závodů. Bez zajímavosti není ani to, že Hamilton nikdy ve své kariéře nebyl bez vítězství déle než 10 závodů a od svého debutu v roce 2007 vyhrál vždy alespoň jednou v každé sezóně.

Klepněte pro větší obrázek

Williams sice v ulicích Monaka příliš vidět nebyl, ale letos kraluje dvěma zajímavým statistikám. V první řadě jsou to zastávky v boxech. V každém závodě byli mechanici Williamsu nejrychlejší! Tři nejrychlejší zastávky v Monaku mají na kontě také u Williamsu. Bottase odbavili za 2,43 s a 2,81 s, Massu za 2,44 s a 2,92 s. Čtvrtou nejrychlejší zastávku v Monaku měli u Force Indie. Hülkenberga odbavili za 2,9 s.

Klepněte pro větší obrázek

Druhá statistika je ještě zajímavější. Po pouhých šesti závodech máme již jen jednoho jezdce, který bodoval ve všech závodech. Je jim Felipe Massa.

Klepněte pro větší obrázek

Pirelli by letos mělo na každý víkend přivést 5 směsí pneumatik (3 do sucha, 2 do mokra). V Monaku jsme viděli v akci všech pět a to dokonce i současně.

Klepněte pro větší obrázek

Řidič safety caru Bernd Maylander v neděli oslavil 45. narozeniny. Safety car je sice skoro symbolem pro GP Monaka ale bylo to tady poprvé, co byl za safety carem odstartován závod.

Klepněte pro větší obrázek

Ferrari prodloužili nelichotivou sérii. Naposledy získalo vítězství v Monte Carlu v roce 2001. Tak možná za rok...

Foto: Getty Images / Dan Istitene, Lars Baron, Paul Gilham, Mark Thompson

Další článek: Rosberg nekladl odpor, řekl Wolff o týmové režii Mercedesu