Zajímavé statistiky po GP Malajsie 2016

Konec jedné série, netradiční stupně vítězů i šťastná sedmička Fernanda Alonsa.
Klepněte pro větší obrázek
Hamilton po 100. startoval z první řady (ve více než 56 % závodů). Lépe je na tom jen Schumacher.
Klepněte pro větší obrázek
Mezi Japonskem v roce 2015 a Ruskem 2016 dokázal Mercedes vyhrát deset závodů v řadě. Tím se přiblížil rekordním 11 vítězstvím v řadě, které v roce 1988 získal McLaren. Vyrovnání rekordu zabránila vzájemná kolize ve Španělsku. Od Monaka Mercedes opět vyhrával, opět dosáhl 10 vítězství v řadě a na to 11. zase nedosáhl.
Klepněte pro větší obrázek
Po kolizi Rosberga z první zatáčky (nakonec dojel třetí) a odstoupení Hamiltona získal Red Bull double. Bylo to první dvojité vítězství pro rudé býky od Brazílie 2013.
Klepněte pro větší obrázek
Ricciardo získal své čtvrté vítězství v kariéře (ty první získal v sezóně 2014). Zajímavé je, že pokaždé vyhrál z horší než třetí pozice na startu.
Klepněte pro větší obrázek
V letošní sezóně vyhráli 4 jezdci. Není to mnoho, ale je to nejvíce v turbo éře. Na druhou stranu je to třetí sezóna, kdy vyhrávají jen dva týmy. Letos a v roce 2014 to je spolu s Mercedesem Red Bull, vloni stříbrné šípy doplnilo Ferrari.
Klepněte pro větší obrázek
Ricciardo, Verstappen, Rosberg. Víte, co mají společného? Nejsou to mistři světa. Poprvé od Belgie 2014 na stupních vítězů chyběl mistr světa. Tehdy také vyhrál Ricciardo, Rosberg byl druhý a dvojici doplnil Bottas.
Klepněte pro větší obrázek
Mercedes měl velmi dobrou šanci získat v Malajsii titul mezi týmy. Musel by ale získat nejhůře o 7 bodů méně než Red Bull, což se nestalo.
Klepněte pro větší obrázek
Daniel Ricciardo je jediným jezdcem, který letos dokončil všechny závody! Jen v Rusku to nebylo na bodovaném ale na 11. místě.
Klepněte pro větší obrázek
Hamilton měl sice v úvodu sezóny technické problémy, ale ve skutečnosti to bylo jeho první odstoupení kvůli technice od loňského Singapuru.
Klepněte pro větší obrázek
Alonso se dostal z 22. pozice na 7. místo a získal čtvrté 7. místo v posledních šesti závodech.
Klepněte pro větší obrázek
Vše musí být jednou poprvé. V případě Haasu vůbec poprvé nedokončil ani jeden z jezdců.
Klepněte pro větší obrázek
Palmerovo poprvé bylo pozitivnější, získal první bod ve formuli 1.

Foto: Getty Images  / Mark Thompson, Charles Coates, Clive Mason, Clive Rose

 

Další článek: Král startů zase úřadoval. Podívejte se na start Alonsa v Malajsii

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10