Zajímavé statistiky po GP Maďarska 2020: Dominance Mercedesu, ferrari dostala kolo

Lewis Hamilton směřuje za překonáním Schumacherova rekordu v počtu vítězství, Verstappen a jeho číslo 33, jezdci Ferrari dostali kolo a další zajímavé statistiky po Velké ceně Maďarska 2020.
Zajímavé statistiky po GP Maďarska 2020: Dominance Mercedesu, ferrari dostala kolo | Foto: Getty Images / Peter Fox

Vítězství pro Hamiltona

Lewis Hamilton získal v Maďarsku svou 90. pole position a 86. vítězství ve formuli 1.

Hamiltonovo vítězství bylo dominantní, ale jen těsně mu unikl zisk celkově sedmého grand slamu (pole position, vítězství, nejrychlejší kolo a vedení v každém kole). Na jedno kolo totiž pustil na první místo Verstappena a to během prvních zastávek ve 4. kole závodu.

Hamilton nicméně získal svůj 16. hattrick, což je podobné jako grand slam, ale bez vedení ve všech kolech závodu. Rekord drží Michael Schumacher, který získal hattricků celkem 22.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Další článek: Ve formuli 1 se vždy kopírovalo, říká Todt

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?