Zajímavé statistiky po GP Kanady 2018

Statisticky významné vítězství Sebastiana Vettela, Hamilton bez pódia a 10 bodů pro Charlese Leclerca.

50. vítězství pro Vettela

Sebastian Vettel získal v Kanadě pole position, které následně přetavil ve vítězství. Bylo to jeho 50. vítězství ve formuli 1 a také první pro Ferrari v Kanadě od roku 2004, kdy zde vyhrál potřetí v řadě Michael Schumacher. Na kanadské pole position čekala Scuderia v zemi javorového listu ještě déle – od roku 2001.

Pokračování 2 / 10

14. vítězství stylem start-cíl

Pro Vettela to bylo také 14. vítězství stylem start-cíl. To je už o jedno více, než mají na kontě Lewis Hamilton a Jim Clark. Jen Ayrton Senna jich má více (19).

Kanada byla také prvním vítězstvím stylem start-cíl pro Ferrari od Singapuru 2015.

Pokračování 3 / 10

11. vítězství Vettela pro Ferrari

Vettel vyhrál pro Ferrari 11 závodů, což je stejně jako Fernando Alonso a Felipe Massa.

Pokračování 4 / 10

Nejrychlejší kolo pro Ricciarda Verstappena

Nejrychlejší kolo závodu zajel Daniel Ricciardo, ale protože byl závod zkrácen, tak nakonec připadlo Verstappenovi. Pro jezdce Red Bullu to bylo čtvrté nejrychlejší kolo závodu v kariéře a druhé v letošní sezóně (po Monaku).

Pokračování 5 / 10

Vettel s nejvyšším počtem kol ve vedení

Sebastian Vettel sice vede šampionát jen o 1 bod, ale ve vedení závodů strávil nejvíce kol ze všech jezdců – 207. Na druhém místě je Ricciardo s 90 koly, třetí je Hamilton s 84. Ve vedení závodů se vystřídali všichni jezdci prvních tří týmů. Nejméně kol odjel ve vedení Räikkönen (6).

Pokračování 6 / 10

Nejrychlejší zastávka pro Sauber

Nejrychlejší zastávku měl v Kanadě Sauber, který Marcuse Ericssona přezul za 2,37 s.

Pomyslný šampionát mechaniků, který sponzoruje DHL, vede Red Bull se 184 body, před Ferrari (118 bodů) a Mercedesem (107 bodů). Deset nejrychlejších zastávek dostává stejné body jako jezdci v závodě.

Pokračování 7 / 10

Hamilton 32 závodů na bodech

Lewis Hamilton se v Montrealu nedostal na pódium a přišel o vedení v šampionátu. Na druhou stranu ale rozšířil svou sérii závodů na bodech na 32.

Ve Francii může Hamilton dosáhnout dalšího rekordu, který nyní drží Nick Heidfeld (Čína 2007 až Itálie 2009) a to v počtu dokončených závodů v řadě. Heidfeld jich má na kontě 33, Hamilton nyní 32.

Pokračování 8 / 10

Hamilton v Kanadě mimo pódium

Lewis Hamilton do letošního roku skončil v Kanadě na pódiu pokaždé, když závod dokončil. Letos tato zajímavá série skončila.

Pokračování 9 / 10

Leclerc opět na bodech

Charles Leclerc opět bodoval. Během 7 závodů získal 10 bodů. Marcus Ericsson za celou svou kariéru čítající 83 grand prix získal celkem 11 bodů.

Pokračování 10 / 10

300 grand prix Fernanda Alonsa

Fernando Alonso absolvoval svou 300. gran prix ve formuli 1. Celkově šlo o jeho 297 start v královně motorsportu.