Zajímavé statistiky po GP Abú Dhabí 2022

Formule 1 má za sebou poslední závod sezóny. Potřetí v řadě vyhrál na okruhu Yas Marina Max Verstappen.

Pole position pro Verstappena

Máme za sebou poslední závod sezóny. Celkovým sezónním statistikám se budeme věnovat samostatně. Nyní se podívejme na Grand Prix Abú Dhabí.

Pole position získal Max Verstappen, pro kterého to bylo sedmé pole position v sezóně a celkově 20. Verstappen je nyní v tabulkách na sdíleném 14. místě společně s Damonem Hillem a Valtterim Bottasem.

Pokračování 2 / 10

Vítězství pro Verstappena

Verstappen dokázal také vyhrát. Bylo to jeho 15. vítězství v sezóně, čímž ještě vylepšil a posunul rekord v počtu vítězství v sezóně. Na druhém místě jsou Vettel a Schumacher s 13 vítězstvími v sezóně.

Pro Verstappena to bylo už 35. vítězství v kariéře, což ho stále řadí na šesté místo. Před sebou má legendárního Ayrtona Sennu s 41 vítězstvími.

Pokračování 3 / 10

Tři vítězství v řadě

Pro Verstappena šlo o třetí vítězství v GP Abú Dhabí v řadě. Poprvé ve své kariéře vyhrál na jedné trati tři roky po sobě.

Pokračování 4 / 10

Z pole position

Po osmé v řadě vyhrál v Abú Dhabí jezdec startují z pole position.

Pokračování 5 / 10

Vítězství Red Bullu

Pro Red Bull to bylo šesté vítězství v Abú Dhabí, čímž se rudí býci vyrovnali Mercedesu. Jen dvakrát vyhrál na okruhu Yas Marina jiný tým – v roce 2011 McLaren, o rok později Lotus. Například Ferrari na vítězství na tomto okruhu stále čeká.

Pokračování 6 / 10

Leclerc druhý

Charles Leclerc skončil druhý a zajistil si tím i druhé místo v šampionátu. Pro Ferrari šlo o nejlepší výsledek v Abú Dhabí od roku 2018.

Pokračování 7 / 10

Russell pátý

George Russell dojel na pátém místě. Z 22 závodů letos dojel v první pětce 19krát.

Pokračování 8 / 10

200. závod pro Bottase

Valtteri Bottas absolvoval 200. start ve formuli 1. Stal se 21. jezdcem, kterému se povedlo dosáhnout hranici 200 grand prix. Mimo jiné v počtu startu překonal Alaina Prosta.

Pokračování 9 / 10

Hamilton nedokončil

Lewis Hamilton závod nedokončil. Šlo o jediné odstoupení jezdce Mercedesu v sezóně kvůli technickému problému. Pro Hamiltona šlo o první nedokončený závod od GP Belgie, kde kolidoval. Hamilton nedokončil závod kvůli technickému problému poprvé od Grand Prix Rakuska 2018.

Pokračování 10 / 10

Poslední závod Sebastiana Vettela

Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo, Nicholas Latifi a Mick Schumacher jeli svůj (alespoň zatím) poslední závod ve F1.

Největší loučení čekalo Vettela. Čeho všeho ve F1 dosáhl?

Rekordy

• Nejmladší: držitel pole position, mistr světa, dvojnásobný, trojnásobný a čtyřnásobný mistr světa