Zájem o vstup do formule 1 mělo celkem patnáct týmů

FIA vysvětlila, jakým způsobem vybrala tři nejlepší.
Zájem o vstup do formule 1 mělo celkem patnáct týmů
Mezinárodní automobilová federace vysvětlila v rámci poskytnutého rozhovoru, jak mezi velkým množstvím zájemců vybírala tři nové týmy do šampionátu 2010.

Jak zajistíte, že budou mít všichni zájemci potřebné finanční zdroje?
FIA: "Využíváme služeb profesionálních poradců, abychom prověřili finanční zdroje a získali přehled o příslušných smlouvách a další relevantní dokumentaci. V mnoha případech nám byly předloženy bankovní reference."

V čem spočíval kontrolní proces?
FIA: "Vyžádali jsme si dokumenty, které potvrzují tvrzení nových týmů, hlavně co se týče financí. Takže nám byly předloženy účty, smlouvy, několikaleté obchodní plány a další podpůrné materiály. Co se týče technické stránky, vyžádali jsme si podrobný popis jejich kapacit, klíčových změstnanců, projektové plány, bilance, organizační schémata a tak dále."

"V oblastech, kde jsou požadováni klíčoví subdodavatelé, jsme požádali o existující a předběžné smlouvy. To se týká i sponzorů, kde jsou vyžadovány plány a popisy existujících vztahů. Ve všech těchto případech jsme požadovali důkazy pro tvrzení uvedená v plánech týmů."

"Souběžně z těmito hodnoceními, v rámci kterých byly identifikovány klíčové osoby na straně financování, provedli naši účetní experti referenční kontroly spolu s prověřením poskytnutých dat."

"Jakmile jsme si udělali názor na serióznost zájemců, požádali jsme je, aby přijeli do Londýna, kde jim tváří v tvář pokládal otázky náš kontrolní tým. Poté byla prezidentu FIA zaslána souhrnná zpráva o nejlepších pěti."

Využili jste při kontrolním procesu pomoci dalších expertů?
FIA : "Tyto kroky by nebylo možné uskutečnit bez odborných znalostí našich poradců z Deloitte, kteří nám po celou dobu asistovali. Jejich poradenské schopnosti ve forenzní oblasti jsou nedocenitelné."

Kolik bylo celkem zájemců a prošli všichni kontrolním procesem?
FIA: "Bylo celkem 15 zájemců a 12 z nich prošlo tímto procesem. Rozhovory jsme uskutečnili s devíti nejslibnějšími potenciálními týmy. Počet dobře prezentovaných přihlášek byl překvapivě vysoký, měly za sebou významné finanční zdroje."

Je opravdu možné za tak krátkou dobu prověřit všechny tyto organizace?
FIA: "Bylo to náročné. Výhodou bylo, že takto krátké časové období odhalilo týmy, které mají opravdu dobré plány a odpovědi, a týmy, které věci dělají za pochodu. Pokud mají být ve formuli 1, musí být schopní rychle a správně reagovat. Tato krátká doba zájemce tedy vystavila určité zátěžové zkoušce."

Byli jste překvapeni počtem schopných týmů, které podaly přihlášky?
FIA: "Ano, bylo to svým způsobem překvapení, ale bylo to především ujišťující. Formule 1 představuje fantastickou možnost a je dobře, že se po reformách, které zmenšily překážky pro vstup, stala tak silným trhem pro nové týmy. Tyto události ukázaly, že jediným důvodem, proč byla mnoho let ve formuli 1 volná místa na roštu, byly příliš vysoké náklady na účast."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
20. srpna | Pierre Gasly vyhrál první závod v japonské super formuli.
19. srpna | Nico Hülkenberg dnes slaví třicetiny.
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.

GP Belgie 2017

Pátek 25. srpna 2017
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. srpna 2017
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. srpna 2017
Závod 14.00

Nejčtenější články

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lze zvládnout, říká Boullier

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lz…

Eric Boullier promluvil o jezdcích, se kterými během svého působení v F1 spolupracoval.

17.  8.  2017 | | 94 N/A
Technika v Rakousku, Británii a Maďarsku

Technika v Rakousku, Británii a Maďa…

Spalování oleje, předehřívání hydraulického zavěšení kol, ale také novinky, které v posledních třech závodech před letní přestávkou představily jednotlivé týmy.

včera | | 49 N/A
Räikkönen: Rychlost stále mám

Räikkönen: Rychlost stále mám

Kimi Räikkönen si myslí, že má stále rychlost na to závodit na čele startovního pole formule 1.

16.  8.  2017 | | 49 N/A
Wolff je překvapen vztahem Hamiltona s Bottasem

Wolff je překvapen vztahem Hamiltona…

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff podle svých slov nečekal, že spolu budou Lewis Hamilton a Valtteri Bottas spolupracovat tak dobře, jak spolupracují.

20.  8.  2017 | | 47 N/A
Alonso nevylučuje odchod z F1, rozhodnutí o budoucnosti odkládá

Alonso nevylučuje odchod z F1, rozho…

Fernando Alonso se chce rozhodnout o své budoucnosti do prosince. Odchod z formule 1 nevyloučil.

18.  8.  2017 | | 155 N/A