Zaječí úmysly nemá. Sauber zřejmě prodlouží spolupráci s Ferrari

Smlouva mezi Ferrari a společností Sauber, která ve formuli 1 závodí pod názvem Alfa Romeo, na konci roku končí. Zřejmě však dojde k jejímu prodloužení.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Zaječí úmysly nemá. Sauber zřejmě prodlouží spolupráci s Ferrari | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Objevily se určité úvahy, že by Sauber mohl přejít k Renaultu. Pro podobné úvahy jsou minimálně dva předpoklady – Renault má v současné době jediný tým, pro který vyrábí pohonné jednotky, a to je jeho vlastní tovární tým Alpine. Druhým důvodem je Frédéric Vasseur, který u Renaultu krátce působil a má tam stále kontakty.

Zmrazení nákladů F1 pomohlo týmu Alfa Romeo přežít, přiznal Vasseur

Zmrazení nákladů F1 pomohlo týmu Alfa Romeo přežít, přiznal Vasseur

Podle Autosportu se však Sauber chystá prodloužit smlouvu s Ferrari a to až do roku 2025, kdy podle současných pravidel skončí i aktuální pohonné jednotky.

Týmy už pracují na voze pro rok 2022. Ve Švýcarsku vzniká vůz C40 a inženýři už počítají s rozměry pohonné jednotky a převodovky Ferrari.

Samostatným tématem je spolupráce mezi Sauberem a Alfou Romeo. Po smrti Sergia Marchionneho bylo pokračování spolupráce hodně nejisté, ale vloni v říjnu bylo oznámeno, že bude pokračovat – prodloužení se však týká zatím jen letošního roku. Obě strany rovněž spolupracovaly na designu silničních vozů Alfa Romeo Giulia GTA a GTAm.

Další spolupráci mohou ovlivnit také změny v automobilovém průmyslu. Zatímco Ferrari je do jisté míry nezávislé, Alfa Romeo patří do koncernu Fiat Chrysler, který se bude nyní spojovat s Peugeot Group a vznikne automobilka Stellantis.

Další článek: Ferrari a AlphaTauri posadí své jezdce do starších vozů