Zahynul kaskadér filmového Nikiho Laudy z Rivalů Mauro Pane

Dublér představitele Nikiho Laudy Daniela Brühla z filmu Rivalové Mauro Pane zahynul při dopravní nehodě ve své rodné Itálii. Po Seanu Edwardsovi je již druhým dublérem z Rivalů, který našel smrt v automobilu.
Zahynul kaskadér filmového Nikiho Laudy z Rivalů Mauro Pane

Mauro Pane, který ve filmu Rivalové zastupoval představitele Nikiho Laudy Daniela Brühla ve scénách za volantem závodního vozu, zahynul při autonehodě. Padesátiletý Ital byl naposledy viděn, jak odjíždí z rodinného oběda, o čtyři dny později byl nalezen ve svém voze Renault Mégane na dně kanálu mezi Pavií a Piacenzou. Spolu s ním byla v autě žena, jejíž totožnost se teprve zjišťuje, mělo by se jednat o Paneho družku. Příčinou nehody podle italské policie mohlo být špatné počasí, které v uplynulých dnech v regionu panovalo.

"Auto bylo nalezeno v kanálu. Našla se v něm dvě těla. Jedno z nich patřilo Maurovi Panemu, druhé ženě, která ještě nebyla identifikována," uvedl policejní mluvčí. "Vypadá to, že auto opustilo vozovku a spadlo do kanálu, příčina nehody se stále vyšetřuje. Na obou obětech budeme muset provést toxikologické testy, abychom zjistili, jestli při nehodě figurovaly nějaké přispívající činitelé."

Po Seanu Edwardsovi, který zahynul v říjnu na sedadle spolujezdce při školení závodního pilota, je Pane už druhým jezdcem, který působil v závodních scénách Rivalů, a po uvedení filmu zemřel při automobilové nehodě.

Pane byl roku 1986 italským mistrem motokár a v Sannazzaro de´ Burgondi provozoval společnost zabývající se restaurováním a údržbou starších vozů F1. V jeho dílnách se připravovaly i monoposty, které režisér Ron Howerd použil při natáčení Rivalů. S historickými monoposty Pane sám také závodil. Roku 2008 vyhrál s šestikolovým Tyrrellem P34 šampionát historických monopostů F1. Svou roli v Rivalech bral velmi zodpovědně. "Snažil jsem se co nejpřesněji napodobit Laudův styl. Byla to náročná práce a scéna s havárií na Nürburgringu byla velmi obtížná," řekl před časem pro italský tisk.

Další článek: FOTA čelí otázkám o svém dalším směřování