Záhadným investorem v Manoru je prý mladý podnikatel

Motorsport Total přinesl informaci, podle které je záhadným investorem v týmu Manor (Marussia) mladý britský podnikatel Stephen Fitzpatrick.
Záhadným investorem v Manoru je prý mladý podnikatel

Stephen Fitzpatrick (37 let) začal s podnikáním na internetu, pak měl pracovat pro JM Morgan jako investiční bankéř. V roce 2009 vstoupil na energetický trh a založil firmu Ovo Energy, která ve Velké Británii prodává elektřinu a plyn.

Ovo Energy je sice velmi rychle rostoucí firmou, ale je otázkou, zda má potřebné peníze pro převzetí a udržení týmu formule 1. Fitzpatrick se nedávno proslavil tím, že si převodem akcí z jedné firmy na druhou „vyvedl“ z Ovo Energy 2 miliony liber pro koupi nového domu.

Kromě webu Motorsport-Total.com jméno Fitzpatricka ještě nikdo nezmínil, takže uvidíme, zda se potvrdí nebo zda za Manorem stojí někdo úplně jiný.

Foto: Pirelli

Aktualizace 27. února: Jméno potvrzuje také například BBC

Další článek: Týmy v pátek odjely v Barceloně 1000 kol, Mercedes vyložil karty

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..