Žádost o zápis do šampionátu 2010 podá také Lola

Kandidátů už je stejný počet jako volných míst.
Britský závodní konstruktér Lola oficiálně potvrdil, že bude kandidovat na jedno z volných míst na startovním roštu šampionátu formule 1 2010. Stejně jako všichni ostatní zájemci chce soutěžit pod rozpočtovým stropem, který schválila FIA.

"Původní strop 30 miliónů liber, který obsahoval motory, vyvolal první zájem Loly. Rozhodnutí světové rady číslo změnit na 40 miliónů liber a vyřadit z něj motory, marketing, náklady na reprezentaci a platy jezdců vedlo Lolu k přehodnocení této příležitosti a vše vyvrcholilo potvrzením, že bude pokračovat ve svém projektu formule 1," uvedla Lola ve svém prohlášení.

Lola se tak zařadila po bok USF1 a Litespeedu, kteří rovněž předloží žádost o zápis do šampionátu 2010 se záměrem podřídit se rozpočtovému stropu. Ten však ve své verzi s dvojími technickými pravidly velmi vadí současným stájím, které hrozí odchodem.

Pokud žádný ze současných týmů formuli 1 neopustí, zůstanou ve startovním poli tři volná místa. Potvrzených kandidátů je tedy již stejný počet, přičemž dalšími zájemci můžou být například Prodrive Davida Richardse nebo iSport.
Další článek: Helmy jezdců McLarenu v Monaku letos znovu ozdobí diamanty

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.