Žádost o přezkoumání Hamiltonovy penalizace smetli stewardi ze stolu

Sportovní komisaři se dnes znovu sešli ve věci penalizace pro Lewise Hamiltona, kterou obdržel v Grand Prix Velké Británie 2021 za kolizi s Maxem Verstappenem.
Žádost o přezkoumání Hamiltonovy penalizace smetli stewardi ze stolu

Red Bull nebyl spokojen s tím, že Hamilton dostal za kolizi jen menší časový trest v podobě desetisekundové penalizace. Proti časovým trestům se nelze odvolat, ale lze podat žádost o přezkoumání. Red Bull tak učinil v úterý a podle Helmuta Marka předložil nové skutečnosti, které v době závodu nebyly k dispozici nebo nebyly zohledněny.

Tyto důkazy zahrnovaly sérii slidů, které Red Bull vytvořil z GPS dat a srovnání s předjížděcím manévrem, který Hamilton později provedl na Charlese Leclerca.

Red Bull také provedl simulace průjezdu zatáčkou Copse – jednak na svém simulátoru, na kterém pracoval Pérez, ale i v reálném světě. Využil toho, že Alex Albon po závodě na okruhu testoval pneumatiky... důkazy však vznikly zřejmě až den po testech v rámci soukromého testu s RB15. Albon měl na trati napodobit Hamiltonovu jízdní stopu v době nehody. 

Žádost o přezkoumání Hamiltonovy penalizace smetli stewardi ze stolu

Žádost o přezkoumání Hamiltonovy penalizace smetli stewardi ze stolu

Sportovní komisaři to však viděli jinak. Podle nich neexistuje žádný „významný a relevantní nový prvek“. 

V prohlášení se uvádí, že to, co bylo předloženo stevardům, nebylo „objeveným významným a relevantním novým prvkem, který strany žádající o přezkum neměly k dispozici v době příslušného rozhodnutí“.

„Slidy v příloze 2 dopisu soutěžícího, které byly použity jako nový důkaz, nebyly objeveny, ale vytvořeny pro účely podání na podporu žádosti o přezkum. A byly vytvořeny na základě důkazů, které měl soutěžitel v době rozhodnutí k dispozici (konkrétně údajů GPS). To zjevně nesplňuje požadavky článku 14.“

Další článek: Hamilton se choval neuctivě a penalizace byla mírná, trvá na svém Verstappen

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00