Žádný tým nemá takové ambice jako Aston Martin, tvrdí Alonso | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Žádný tým nemá takové ambice jako Aston Martin, tvrdí Alonso

Fernando Alonso je podle svých slov v Astonu Martin velmi šťastný.

Největší novinkou uplynulého týdne bylo ve světě F1 bezesporu oznámení Astonu Martin, ve kterém bylo potvrzeno, že tým ze Silverstone prodloužil smlouvu s Fernandem o dalších několik sezon.

A i když Aston Martin délku smlouvy nespecifikoval, je jasné, že pokud ji rodák z Ovieda dodrží, natáhne se jeho angažmá v britské stáji na čtyři roky.

Alonso se k Astonu Martin připojil před loňskou sezonou a debutový ročník byl pro dvojnásobného mistra světa F1 z let 2005 a 2006 podstatně úspěšnější, než se očekávalo. Španěl totiž získal osm pódiových umístění a v celkovém hodnocení jezdců skončil čtvrtý.

V letošní sezoně sice Alonso zatím nedosahuje takových výsledků jako vloni, ale přesto má v projekt Lawrence Strolla důvěru, což potvrdil podpisem nové smlouvy.

„V padoku není žádný jiný tým s takovými ambicemi a plány do budoucna, jaké má Aston. Zároveň je ale třeba těchto cílů dosáhnout,“ prohlásil podle Autosportu Alonso o týmu, jenž má mj. velký zájem o získání služeb legendárního konstruktéra Adriana Neweyho.

„Ještě před dvěma lety byl tento tým poměrně nový. Od té doby ale zdvojnásobil počet lidí, kteří pro něj pracují, a přesunul se ze staré továrny původního týmu Jordan do supermoderního zázemí,“ poznamenal dále Alonso, který v minulosti závodil například pro Ferrari, Renault či McLaren.

„V loňském roce jsme měli velmi rychlý vůz a museli jsme se hodně učit i mimo trať, jak vyvinout auto, abychom se vyrovnali špičkovým týmům. Letos se tomuto druhu vývoje vyrovnáváme. To považuji za velmi dobré znamení. Jednou je ale třeba začít vyhrávat závody a získávat tituly, což vyžaduje udělat náročný krok vpřed. Jsem zde velmi spokojený,“ nechal se slyšet vítěz 32 velkých cen.

Doporučujeme

Články odjinud