Žádné tresty za využití DRS, komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem

Osm jezdců bylo po závodě vyšetřováno za využití DRS při vyvěšených žlutých vlajkách. Komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem v podobě zmatku při signalizaci a nepenalizovali nikoho.
Žádné tresty za využití DRS, komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem

Komisaři se nakonec rozhodli nikoho z jezdců vyšetřovaných za použití DRS při vyvěšených žlutých vlajkách nepotrestat. Podezřelými byli oba závodníci Red Bullu Sebastian Vettel a Mark Webber, piloti Lotusu Kimi Räikkönen a Romain Grosjean, dále Valtteri Bottas z Williamsu, Daniel Ricciardo z Tora Rossa, Max Chilton z Marussie a Jenson Button z McLarenu. Bezpečnostní komisaři přihlédli k polehčuícím okolnostem.

Telemetrický systém FIA byl stejně jako v prvních dvou závodech sezony vypnutý, jezdci proto mimo jiné neměli automaticky zablokované DRS v době, kdy bylo zakázáno. Komisaři proto přihlédli k polehčujícím okolnostem a žádný trest nepadl.

Podle vyjádření komisařů totiž došlo k minutovému zpoždění mezi vyvěšením žlutých vlajek a oznámením o zákazu DRS. Kvůli vypnutému telemetrickému systému FIA vypukl zmatek, Navíc na hlavní rovince svítilo zelené světlo, o kterém si jezdci mysleli, že vyjadřuje možnost používat DRS.

Další článek: Red Bull dostal pokutu za Webberovo uvolněné kolo

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00