Žádné tresty za využití DRS, komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem

Žádné tresty za využití DRS, komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem

Osm jezdců bylo po závodě vyšetřováno za využití DRS při vyvěšených žlutých vlajkách. Komisaři přihlédli k polehčujícím okolnostem v podobě zmatku při signalizaci a nepenalizovali nikoho.

Komisaři se nakonec rozhodli nikoho z jezdců vyšetřovaných za použití DRS při vyvěšených žlutých vlajkách nepotrestat. Podezřelými byli oba závodníci Red Bullu Sebastian Vettel a Mark Webber, piloti Lotusu Kimi Räikkönen a Romain Grosjean, dále Valtteri Bottas z Williamsu, Daniel Ricciardo z Tora Rossa, Max Chilton z Marussie a Jenson Button z McLarenu. Bezpečnostní komisaři přihlédli k polehčuícím okolnostem.

Telemetrický systém FIA byl stejně jako v prvních dvou závodech sezony vypnutý, jezdci proto mimo jiné neměli automaticky zablokované DRS v době, kdy bylo zakázáno. Komisaři proto přihlédli k polehčujícím okolnostem a žádný trest nepadl.

Podle vyjádření komisařů totiž došlo k minutovému zpoždění mezi vyvěšením žlutých vlajek a oznámením o zákazu DRS. Kvůli vypnutému telemetrickému systému FIA vypukl zmatek, Navíc na hlavní rovince svítilo zelené světlo, o kterém si jezdci mysleli, že vyjadřuje možnost používat DRS.

Doporučujeme

Články odjinud