Žádná konkurenční série nebude, říká Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone považuje zmínky o konkurenčním šampionátu, který by založily týmy, za nesmyslné.
Žádná konkurenční série nebude, říká Ecclestone

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo představil tři možné scénáře budoucího vývoje a jedním z nich byla samostatná závodní série, kterou by týmy provozovaly po odchodu z formule 1.

"To říká každý rok, když přijede do Monzy," reagoval Ecclestone pro Reuters. "´Potřebujeme víc peněz.´ Celé je to nesmysl. Neodejdou. Už to zkusili dřív. Luca je milý člověk, ale rád říká tyto věci a pak zapomíná, co řekl."

Ostatní dva scénáře podle Montezemola počítají se současným obchodním modelem, přičemž jeden z nich připouští změnu majitele formule 1. Prezident Ferrari ale dodal, že při zachování současných poměrů musí ve vedení zůstat Bernie Ecclestone.

Mezitím si šéf formule 1 připsal úspěch mimo motorsport, navýšil svůj podíl ve fotbalovém klubu Queens Park Rangers, který má možnost postoupit do Premier League, a stal se jeho majoritním vlastníkem.

Další článek: Řím by se spokojil s jediným závodem formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.