Začínaly mi odcházet pneumatiky, vysvětluje Verstappen souboj s Hamiltonem mimo trať

Max Verstappen vysvětlil, proč vyjel mimo trať, když se jej ve čtvrté zatáčce během Velké ceny São Paula pokusil o první místo vnější stopou připravit Lewis Hamilton.
Foto: Getty Images / Buda Mendes
Začínaly mi odcházet pneumatiky, vysvětluje Verstappen souboj s Hamiltonem mimo trať | Foto: Getty Images / Buda Mendes

Ve 48. kole závodu v Brazílii Hamilton po vnější stopě zaútočil na dosud vedoucího Verstappena. Hamilton do zatáčky najel lehce před jezdcem Red Bullu, ten byl ale delší na brzdách a donutil Hamiltona vyjet mimo trať. Tam skončil také sám Verstappen, který si udržel první pozici.

Verstappen později vysvětlil, že v té chvíli začal ztrácet přilnavost pneumatik.

„Oba jsme se do zatáčky samozřejmě snažili najíždět vpředu. Brzdil jsem tedy trochu později, abych se pokusil udržet si pozici, pneumatiky už ale byly celkem opotřebované. Byl jsem opravdu na hraně s přilnavostí, proto jsem podle mě úplně netrefil vrchol zatáčky. A vyjet tam trochu mimo trať je bezpečnější varianta,“ řekl Verstappen.

Sportovní komisaři se rozhodli incidentem vůbec nezabývat.

„Byl jsem samozřejmě rád, že se komisaři rozhodli, že můžeme pokračovat v závodění, protože závodění celkově dnes bylo opravdu dobré.“

O 11 kol později už ale neměl Verstappen ve stejné zatáčce proti Hamiltonovi šanci a propadl se na druhé místo, na kterém také závod dokončil. Verstappenův náskok v čele průběžného pořadí se tak snížil na 14 bodů.

Diskuze (18) Další článek: Norris: Moje kolize se Sainzem v prvním kole prospěla mnohem více Ferrari