Začínají testy v Silverstonu, zajezdí si mladíci i závodní piloti

Okruh v Silverstonu čekají tři rušné dny, všechny týmy kromě Mercedesu na něm budou testovat mladé talenty a pneumatiky Pirelli.
Začínají testy v Silverstonu, zajezdí si mladíci i závodní piloti

Původně se mělo jednat o běžný test mladíků, který týmy využívají k vývoji svých vozů. Pak ale přišla Grand Prix Velké Británie a problémy s pneumatikami.

FIA proto zasáhla, změnila pravidla a umožnila týmům, aby do testu nasadili i závodní jezdce. Ale jen na jeden den a za podmínky, že budou pracovat výhradně na nových pneumatikách. Ty jsou ve verzi, která kombinuje loňskou konstrukci a letošní směsi. Pirelli je bude nasazovat od GP Maďarska do konce sezóny. Zatím zůstává neznámou, jak ovlivní rozložení sil.

Většinu času ale budou mít v Silverstonu jezdci, kteří neodjeli více než dva závody formule 1, ve většině případů tedy ti, kdo mají ambice do závodního kokpitu postoupit.

Je mezi nimi i jedna žena - třicetiletá testovací jezdkyně Williamsu Susie Wolffová. Bude to pro ni první reálné srovnání s konkurencí, která má stejné ambice postavit se na startovní rošt.

Testy potrvají od středy do pátku, i když původně zejména Ferrari stálo o jejich prodloužení do soboty. Zúčastní se jich celkem 10 týmů. Doma zůstal Mercedes, odpykává si tím svůj trest za nelegální test s Pirelli v Barceloně.

Testy v Silverstonu

Tým Středa 17. 7. Čtvrtek 18. 7. Pátek 19. 7.
Red Bull Racing Da Costa Da Costa/Ricciardo Sainz/Vettel
Ferrari Rigon Rigon Massa/Rigon
McLaren Magnussen Turvey Paffett
Lotus Prost Valsecchi Räikkönen
Sauber Frijns Frijns/Hülkenberg Sato
Force India Calado/Di Resta Sutil* Di Resta*
Toro Rosso Cecotto Sainz/Ricciardo Vergne
Williams Juncadella Maldonado Wolffová
Caterham Rossi Stevens V.d. Garde/Pic
Marussia Ellinas/Chilton Gonzalez Gonzalez/Bianchi

* Force India oznámí nasazeného jezdce každý den ráno.

Další článek: Mercedes dostane alespoň data z testu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.