Zachránit staré, nebo přilákat nové týmy?

Šéf Haasu Günther Steiner má za to, že by formule 1 měla dát přednost stávajícím stájím. Udržení současných týmů je důležitější než rozšíření startovního pole.
Zachránit staré, nebo přilákat nové týmy?

Objevují se hlasy, podle kterých je 20 vozů na roštu málo. Větší počet týmů by mohl být divácky atraktivnější. Problémy, kterými v poslední době prošel tým Force India a kterými by teoreticky mohl projít i Williams, však zneklidňují šéfa stáje Haas Günthera Steinera.

„Všichni říkají, že bychom měli mít 11 nebo 12 týmů. Máme ale deset stájí, které se snaží přežít, tak proč se starat o jedenáctou? Neměli bychom se zajímat hlavně o stávající desítku? Buďme realisté, nemůžeme chtít pořád víc a víc.

Především musíme zachránit Force Indii. V roce 2020, až budou všechny týmy zachráněné a v bezpečí, se můžeme porozhlédnout po dalších možnostech. Závodit se dá i s 18 vozy, ale řekl bych, že deset týmů je rozumné číslo. Raději bych na startu viděl 20 silných vozů než několik aut navíc, která by byla jen do počtu,“ řekl Steiner pro Autosport.

Italský inženýr a manažer zdůraznil, že nemá nic proti myšlence širšího pole, ale pouze v případě, že by nehrozilo, že by nově příchozí stáje po sezoně nebo dvou zanikly.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hotovo! Lawrence Stroll přebírá kontrolu nad Force Indií

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen