Začátek sezony je zvláštní. Všechny týmy jsou v krizi, píše ve svém sloupku Prost | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Začátek sezony je zvláštní. Všechny týmy jsou v krizi, píše ve svém sloupku Prost

Podle čtyřnásobného šampiona Alana Prosta prochází nyní určitou krizí prakticky všechny týmy F1, a to včetně dominujícího Red Bullu.

Alainu Prostovi přijde začátek letošní sezony hodně neobvyklý, jelikož podle jeho názoru se s nějakými problémy potýká nyní každý tým ve formuli 1. Prost poukazuje na to, že úplně v klidu není ani dominující Red Bull, který vyhrál všechny tři dosavadní závody a s přehledem vládne průběžnému pořadí týmů.

„Systém zvýhodňování jediného jezdce, tedy Maxe Verstappena, který tak dobře fungoval, vykazuje první známky selhání,“ napsal Prost ve svém sloupku pro francouzský deník L'Équipe.

„Sergio Pérez, který se nyní v týmu usadil, ukazuje, že může vyhrávat a že už není ochoten dělat kompromisy, aby zůstal za každou cenu. I když dominance Red Bullu bude pokračovat, následujících několik týdnů bude pro úřadující mistry světa klíčových. Je jasné, že cokoliv může rychle zamíchat kartami a že ani na vrcholu není nikdy daleko ke krizi,“ je přesvědčen světový šampion z let 1985, 1986, 1989 a 1993.

Legendární pilot se vyjádřil i k dalším týmům.

„Jsou zde také tovární nebo tradiční týmy, které se trápí, jako je například McLaren, kterému se nedaří přestavba, ale naopak se rok od roku propadá. Také Alpine jde nahoru velmi pomalu. Mercedes pak stále setrvává u své inovativní koncepce, která ale evidentně nefunguje,“ uvedl Prost.

Doporučujeme

Články odjinud