Začátek sezóny byl pro Williams frustrující, přiznává Rosberg

Rychlost vozu se v bodovém zisku neodrazila.
Williams nastoupil do letošní sezóny s nejrychlejším vozem za několik posledních let, ale tuto skutečnost zatím nedokázal zúročit v závodech. Nico Rosberg je nejrychlejším jezdcem letošních volných tréninků, ale ze závodů bývá zklamaný.

"Byl to trochu frustrující začátek sezóny. Do Evropy jsme měli jet s více než 3,5 body z prvních čtyř závodů. Od začátku v Austrálii to vypadalo, že jsme konkurenceschopní, ale věci nám nevycházely," řekl Rosberg.

Situaci týmu podle Rosberga neusnadnila ani skutečnost, že je startovní pole velmi vyrovnané, takže sebemenší chyba znamená významný propad pořadím.

"V Barceloně budeme mít úpravy aerodynamiky, které nám snad pomůžou posunout se vpřed. Bylo by dobré získat body, abychom odměnili tým v Grove, který se opravdu velmi snaží," dodal německý pilot.

Ještě hůře se sezóna 2009 vyvíjí z pohledu Kazukiho Nakadžimy, který většinou ani neviděl cíl závodu. "Pro mě to byl těžký začátek sezóny. Tři závody ze čtyř jsem nedokončil a tohle už nechci. Už na to nebudu myslet a soustředím se na práci, která mě čeká. Stále zbývá dvanáct závodů a já jsem odhodlán pro tým a sebe získat dobré výsledky," řekl.

Loni Nakadžima dojel v Grand Prix Španělska na sedmém místě a získal pro Williams dva body. Kromě posledních úprav dostane letos v Barceloně i nové díly, které měl v Bahrajnu jen Nico Rosberg.
Další článek: Massa: Ve Španělsku bychom měli výrazně zrychlit