Začaly poslední testy, týmy už musí vyložit své karty

Na katalánském okruhu v Montmelu dnes začaly poslední předsezónní testy, které podle týmů poskytnou první skutečný obrázek o rozložení sil ve startovním poli.

Po třech testech ve Valencii a Jerezu je za favorita považována stáj Ferrari, navíc Fernando Alonso nedávno zmínil, že Maranellští zatím neukázali vše, na rozdíl od ostatních. Italové si do Barcelony přivezli nové šasi 283.

Circuit de Catalunya je ideálním místem pro prověření vozů, navzdory úpravám z posledních let stále představuje těžkou zkoušku především pro aerodynamiku. Okruh je dlouhá léta považován za nejlepší místo pro hodnocení výkonnosti v testech.

"Před posledním testem panuje velké napětí, možná je to poslední příležitost pro všechny týmy, které budou na trati ve formě pro první závod. A možná získáme představu o skutečné výkonnosti na trati, protože je to také poslední příležitost testovat s malým množstvím paliva s ohledem na novou kvalifikaci. Někteří to dělali už minulý týden, ale tohle je skutečně poslední zkouška," uvedlo Ferrari.

Zatímco oficiálně testy v Barceloně začaly dnes, na okruhu jezdil vůz Red Bullu Racing již včera. Rakouská stáj si středu v Barceloně rezervovala kvůli natáčení propagačních materiálů.

V Montmelu budou testovat týmy celkem čtyři dny, tečku za předsezónními přípravami učiní jezdci v neděli 28. února. Tentokrát by je nemělo zlobit počasí, tedy alespoň v prvních dnech.

Jezdecké obsazení testů v Barceloně

Tým 25. 2. 26. 2. 27. 2. 28. 2.
Ferrari Alonso Alonso Massa Massa
Force India Liuzzi Liuzzi Sutil Sutil
Lotus Fauzy Trulli Trulli Kovalainen
McLaren Button Hamilton Button Hamilton
Mercedes Rosberg Schumacher Rosberg Schumacher
Red Bull Racing Webber Vettel Vettel Webber
Renault Petrov Petrov Kubica Kubica
Sauber De la Rosa De la Rosa Kobajaši Kobajaši
Toro Rosso Alguersuari Alguersuari Buemi Buemi
Virgin Racing Di Grassi ? ? ?
Williams Hülkenberg Hülkenberg Barrichello Barrichello
Další článek: Novým technickým ředitelem Sauberu je James Key, nahradil Willyho Rampfa

Témata článku: ,